Ocena kierowcy - Kia Venga Mikrovan

Tyreus, 11 lat temu
Silnik 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Rok produkcji 2011
Kia Venga Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW 2009-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : jak się depnie to ta mała kosiarka 1,4L ciągnie aż miło ;)
kupiłem go jako samochód rodzinny. teraz mam synka który grzecznie jeździ w foteliku. wysokość pozwala wygodnie siedzieć i wsiadać. pprawia też komfort w widoczności. bagażnik niby nie największy ale wszystko wchodzi, zwłaszcza wózek.
silnik pracuje bardzo przyjemnie. jest elastyczny i umożliwia dynamiczne przyspieszenie nawet powyzej prędkości 120 km/h. rozkręciłem go do max 168km/h, miał wtedy jakieś 5500 obrotów, więc jeszcze trochę dałby rade pociągnąć.
ani nie jestem zadowolony ani niezadowolony. skrzynia działa poprawnie - i tyle.
świetnie reaguje na ruchy kierownicy i trzyma się w zakrętach. kierownica bardzo ładnie wraca do pierwotnego położenia.
świetna, jest tylko jeden problem przy zakrętach, kiedy może zasłonić nam widoczność słupek. przy pewnym ułożeniu zakrętu tracimy widoczność przeciwnego pasa.
wszystko pod ręką na desce rozdzielczej. genialnie położona dźwignia zmiany biegów.
żadnych minusów. manualna klima działa bez zarzutów. nawiew na 1 delikatny, na 4 wichura. tak jak powinno być. temperaturę można dostrajać w chyba 10stopniowej skali.
chyba największy atut Vengi. nawet 190cm chłop się mieści na tylnej kanapie. a jak jeszcze cofniemy tylną kanapę to może trzmać między nogami torbę z wyprawką od babci.
szumi powyżej 120km/h. przy 100 robi się głośniejszy. wcześniej cichutki. z początku nie słyszałem w ogóle silnika.
oczekiwania się potwierdziły. 6,6l/100km w mieście ekonomiczną jazdą. w zimę robi 7,3. w trasie można zejść do 5,5 przy płynnej jeździe. zmieniam biegi w mieście zgodnie z zaleceniami komputera (30km/h - 3ci bieg, 50-4ty, 60-5ty).
za 42000zł to idealny zakup. najlepsze w tej cenie i klasie.
porysowałem sobie kluczykami i pilotami miseczkę, tam gdzie podłącza się USB. ale tego się spodziewałem, bo jest tam plastik. na szczęście nie skrzypi.
żadnych, ale to dopiero 8000km w 10 miesięcy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW [l/100km]

6,3