Ocena kierowcy - Kia Venga Mikrovan

Dżejmson, 12 lat temu
Silnik 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Rok produkcji 2011
Kia Venga Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW 2009-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronne auto, duży bagażnik... wygodne, dobre wyposażenie.
Wygodne auto, przestronne a jednocześnie małe, \"zmieści się wszędzie\". Dobre dla Wysokich osób, które nie chcą za dużo wydawać na nowe auto. Wygodny, dość przestronny bagażnik. Ogólnie vengę prowadzi się przyjemnie, a do jej wad trzeba się przyzwyczaić, bo w sumie w każdym aucie jakieś są. Radio pozostawia pewien niesmak - między utworami z cd/usb zawsze jest sekundowa przerwa -radio nie dla melomanów. liczę na akcję serwisową w tym względzie. ;)
Silnik dosyć głośny przy wyższych obrotach, ale porównywalny z silnikiem Hondy. Czasem z trudem się rozpędza z pierwszego biegu, wydaje się niemrawy. Poza tym wszystko ok, bardzo cichy przy niskich obrotach.
Ogólnie dobrze, chociaż czasem ciężko wrzucić bieg, ale lepiej niż w hondzie, która miała problemy z wstecznym. :)
Prowadzi się w miarę dobrze, ale samochód jest bardzo podatny na podmuchy wiatru. W końcu jest dosyć wysoki - 1,6metra.
Jestem osobą wysoką i w vendze siedzę dosyć wysoko, przez co lusterko zasłania mi widok z przodu, oczywiście słupki też utrudniają orientację. To jest dość nieprzyjemna wada tego auta. Widoczność do tyłu jest ok.
Wszystko, oprócz podłokietnika, jest na swoim miejscu. Brakuje możliwości zmiany wysokości podłokietnika, dla mnie jest za nisko. Wyświetlacze są dobrze ułożone, wszystko widać.
Wszystko działa na razie jak należy, zobaczymy jak będzie sprawować przy mrozach. W lecie bez problemu, klimatyzacja dobrze działa.
Moja rodzinka, to wysokie ludziska, powyżej 1,8m wzrostu, a mamy miejsca, na tyle, że za mną, żona może założyć nogę na nogę. Nikt z nas nie dotyka głową dachu.
W miejskiej jeździe w aucie jest dosyć cicho. Ale niestety, venga nie należy do cichych przy wyższych prędkościach (powyżej 90km/h) trzeba nieźle podgłośnić radio, co też z czasem staje się uciążliwe. Zawieszenie dosyć głośno pracuje na nierównościach, poza tym nie przeszkadza.
Na razie staram się jeździć dość ekonomicznie, 70% w mieście, reszta w trasach, a i tak venga spala średnio ponad 7litrów/100km. Po benzyniaku nie ma czego się spodziewać, nie jest to TSI.
małe i dość tanie auto dla osób wysokich, z nie najgorszym wyposażeniem, choć jakość materiałów trochę niska, ale np. seat miał nie lepszą.
Na razie miałem, niestety, jedną usterkę fabryczną, przy szybie po stronie kierowcy zawinęła się uszczelka nad szybę (przy maksymalnie otwartym oknie)- trzeba było ją wymienić, na koszt serwisu. Skrzypi pedał hamulca - liczę na akcję serwisową w tym względzie. ;)
Na razie, odpukać, brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW [l/100km]