Ocena kierowcy - Kia Venga Mikrovan

Silnik 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: 5 lat
Kia Venga Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW 2009-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dobry silnik, mocny i stosunkowo oszczędny.
Samochód kupiliśmy dla żony, jako drugi w domu. Żono od razu zakochała się w automacie! Zmienia płynnie i przyspiesza żwawo. W mieście na 6! poza miastem troszkę głośny ,ale mamy sposób , przy 120 km/h jest cichy i.. naprawdę mało pali. Ogromny i pakowny w środku!Boże czego myśmy nim nie wozili! Żona się denerwuje ,że czasami jej zabieram a Lexus stoi w garażu..
Nic się nigdy nie popsuło. Silnik super, nie bierze grama oleju, cichy przy spokojnej jeździe. Super. Spalanie w mieście 9-9,5 (non stop korki-Warszawa) Poza miastem 6,5-8,0 ( 110-140km/h)
Mam Lexusa GS podobno najlepsze automaty świata, szczerze? W Vendze naprawdę nie mam się czego czepiać.
Trochę skrzypią łożyska McPhersonów. Nie boli.
Wygodne , super wsiadanie. Nie "wspinanie się" - WSIADANIE ! Z tyłu mnóstwo miejsca. Dobra widoczność. Do tyłu jak we wszystkich nowoczesnych - tylko "dobra"
Wygony, intuicyjna obsługa, bez uwag.
Dość szybko się nagrzewa, dobra wentylacja.
Cała moja rodzina powyżej 185 cm, cała czwórka siedzi wygodnie.
Mogłoby być ciszej, szczególnie przy szybkościach autostradowych. Bardziej słychać opony niż silnik.
Pali mniej niż inne moje samochody. Nic się nie zepsuło. Dość drogie oryginalne hamulce - zamienniki już ok. Bez tragedii.
125 KM. automat, klima , etc .. za 52900 złotych , chyba nieźle? Dane z 2011 roku - teraz dużo drożej - min.60 000 już się pytałem o nową.
Żadnych!
Żadnych