Ocena kierowcy - Kia Venga Mikrovan

Mateusz, 14 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 128KM 94kW
Rok produkcji 2010
Kia Venga Mikrovan 1.6 CRDi 128KM 94kW 2009-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestrzeń :-)
Fajne autko, choć nie tak tanie jak piszą. Pojemne i dynamiczne. Choć auto mam dopiero miesiąc to wiem, że następne kupie inne, pewnie francuskie, bo komfort i prestiż jest dla mnie ważniejszy niż napis Crdi. Nie zdziwiło mnie jak traktują mnie na drodze, zajeżdżanie drogi, nie pozwalanie na wyprzedzenie się itd. Przeżyje, bo śmiać mi się chce jak lubelska hołota, na gazie próbuje mnie wyprzedzić - jakoś ich 10-15 letnie audi a6, a4 nie daje rady :-) Ogólnie panuje chamstwo na drodze. 7 lat gwarancji... że nie będę truć siebie i rodziny LPG, które ulatnia się po aucie. Pozdrawiam.
Taki sam jak ten z ceeda, nie czuć tych 128KM. Ładnie pracuje, bez większych wibracji. Silnik mógłby mieć te 115 KM, to nie hańba.
Dobra, biegi ładnie chodzą. Czasami nie mogę się wbić we wsteczny.
Dobry, komfortowy. Dziurki ładnie wybiera. Trochę buja na nierównościach poprzecznych.
Doskonała, parkowanie itp. to łatwizna, nie potrzeba czujników parkowania. Z racji wysokości bardzo dobra.
Jest może i dobra, ale nie do końca przemyślana np. przycisk trip jest za daleko od kierowcy.
Bardzo dobrze grzeje, nie wiem jak chłodzi.
W tym miejscu auto wygrywa, śmiało można wozić śmieci, szafki i bety. Po złożeniu foteli mam dużo miejsca na w.w. bety. Duża regulacja przedniego fotela. Moja córka 159 cm poodnosi fotel do góry i jest ok. Ja mam 189 i mam 10 cm luzu nad głową. Pozycja kierowcy raczej z góry niż z dołu. Dobra pozycja za kierownicą.
Jest cicho do 90km/h po 130km/h nie da się rozmawiać i trzeba się przekrzykiwać.
Auto na dotarciu dziś ma 1343 km. Miasto ~7 litrów. Nie wiem jak trasa, ale przez 80km komputer pokazywał 4,7 litra. Trochę szybszej jazdy na światłach i wynik zmienia się na 9,5 litra!
Moja Venga w wersji L 1.6 dizel kosztowała równo 63000 złotych. Czy to dużo? Może i tak, ale da sie przeżyć.
Alarm się zwiesił, ale to przez błąd instalacji.
Nic się nie dzieje i oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 128KM 94kW [l/100km]

7,1