Ocena kierowcy - Kia XCeed Crossover

Xceed, 4 lata temu
Silnik 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2019
Kia XCeed Crossover 1.4 T-GDI 140KM 103kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto się trzyma drogi jak przyklejone.
Podczas wyboru samochodu kierowałem się wyglądem i praktycznością - dla mnie oba te warunki spełnia w 100% , nie dziwię się że zostało "Car of the year 2020"
140 KM w tym samochodzie jest optymalnym wyborem- dla mnie dynamika jest wystarczająca.
Mam skrzynię manualną- jest ok.
Zawieszenie zestrojone optymalnie, dobrze tłumi nierówności oraz wyśmienicie zachowuje się w zakrętach - nie wynosi z zakrętu- jedzie jak po szynach:)
Wygląda pięknie i nowocześnie za dnia,a w nocy jeszcze bardziej za sprawą ledowych lamp.
Widoczność jest bardzo dobra we wszystkich kierunkach poza widokiem do tyłu - położona tylna szyba bardzo ogranicza widok. Podczas parkowania kamera cofania rozwiązuje ten problem w 100%.
Wszystko co najważniejsze jest pod ręką, łatwo się obsługuje multimedia i klimę. Mało wygodnie zamontowany przycisk dezaktywacji asystenta pasa ruchu- czasem wyłączam.
Wentylacja na najwyższym poziomie, bardzo szybko nagrzewa się wnętrze oraz odparowuje szyby- chłodzenia jeszcze próbowałem bo pierwsze lato dopiero przed nami:-)
Miejsca w kabinie jest w sam raz, na pewno więcej niż u konkurencji o identycznych wymiarach.
W aucie jest przyjemnie cicho, choć z tyłu jest słabiej wyciszone bo słychać obijające się o nadkola/podwozie kamienie.
Na chwilę obecną to jedynymi kosztami jest paliwo oraz ubezpieczenie auta - do przeglądu jeszcze daleko.
Mogłoby być tańsze, choć biorąc pod uwagę konkurencję to jest bardzo dobrze.
Brak.
Brak jakichkolwiek usterek, ale przy przebiegu 900 km rozczarowałbym się gdyby były.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 T-GDI 140KM 103kW [l/100km]

7,6