Ocena kierowcy - Kia XCeed Crossover

Marek, 2 lata temu
Silnik 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Rok produkcji 2021
Kia XCeed Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW 2021-2022 - Oceń swoje auto
Jestem zachwycony tym autem. Na pierwszym miejscu postawił bym tempomat adaptacyjny - działa genialnie, samochód jest prawie autonomiczny, sam skręca, zwalnia i przyspiesza jadąc za innym samochodem. Czuję, że bezpieczeństwo jazdy jest na bardzo wysokim poziomie. Mam tylko 2 zastrzeżenia. Słabo, że samodzielnie nie mogę aktualizować map w GPS . Słabo, że trzeba zabulić dodatkowe parę stówek na przestawienie domyślnego działania układów auto-hold i autowyłączania silnika po zatrzymaniu.
Bardzo dobrze wyciszony !
Obawiałem się mułowatego automata i generalnie najpierw myślałem o manualu ale zdecydowałem się na pierwszego automata i jestem zachwycony. Nie muszę włączać trybu sport aby auto zbierało się szybko ze skrzyżowania.
Prowadzi się fantastycznie. Szkoda że nie da się ustawić, aby po każdym uruchomieniu nie włączał się asystent pasów ruchu bo jadąc po drodze bez pasów auto potrafi lekko ruszyć kierownicą bez powodu. Trzeba się przyzwyczaić i zawsze na starcie wyłączyć asystenta.
Kolor niebieski prezentuje się super i nie brudzi się (wizualnie) zbytnio.
Po ciemku lampa wsteczna słabo oświetla. Kamera pomaga.
Żadnych zastrzeżeń.
podgrzewane siedzenia i kierownica są mega fajne gdy auto postoi trochę na mrozie.
super wygoda jak na osobę 183 cm wzrostu.
Mój najlepiej wyciszony samochód jak do tej pory, ale wiem, że może być lepiej (w klasie premium) zwłaszcza przy dużych prędkościach 130km/h
za wcześnie aby ocenić
Nie sądzę że można kupić coś lepszego za tą cenę.
na razie nic się nie dzieje.
na razie nic się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 T-GDI 160KM 118kW [l/100km]

7,1