Ocena kierowcy - Kia XCeed Crossover

Andrzej Kolasa, 11 miesięcy temu
Silnik 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Rok produkcji 2022
Kia XCeed Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW 2021-2022 - Oceń swoje auto
Fajny wygląd. Świetna pozycja za kierownicą. Wygodny i funkcjonalny. Bez problemu w długie trasy jak i po mieście.
Ogólnie ez problemów. Zbiera się dobrze. Nie jest przymulony. Turbina daje radę. Kultura pracy na wysokim poziomie. Na autostradzie hałas w normie. Można bez problemu rozmawiać przy 140 i wyższej prędkości. Fajny elastyczny. 160koni w zupełności wystarcza.
Precyzyjna bez problemu. Biegi lekko wchodzą. Na prawdę ok.
Zawieszenie fajnie tłumi nierówności. Jest ciche i komfortowe.
Jak na razie ok. Bez problemów.
Ogólnie ok. Jeden mały problem to trzeba uważać na słupki są masywne i trochę ograniczają widoczność. Tylna szyba jest mała. Ale kamera pomaga. Więc nie jest źle. Kwestia przyzwyczajenia.
Wszystko na swoim miejscu. Czytelne i intuicyjne
Daje rade. I w zimie i na jesień bez problemu.
Z przodu ok miejsca dość. Z tyłu też jest dobrze mimo opadającej sylwetce. Mam 180cm i nie mam problemu z zajęciem miejsca.
Ok. Komora silnika jest dobrze wyciszona. Mały minus za nadkola. Tu mogło by być lepiej.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i spalaniem i kosztami serwisu. Testowałem różne jazdy i spalanie na autostradzie przy 140 to około 6,8l. W Warszawie w korkach około 7 l. Ale najlepszy wynik to w drodze na wakacje do Czarnogóry i jazda po Bałkanach i powrót do Polski zrobiłem ponad 4000tys km i spalanie 5,6 ogólnie pokazał komputer. Ten samochód lubi równą jazdę bez szarpania. Wtedy spalanie jest małe. Pierwszy przegląd koszt 800zl.Teraz będzie drugi za 1600 ceny brutto w Kia. Więc jest ok.
Wart jest tych pieniędzy
Brak