Ocena kierowcy - Kia XCeed Crossover

Silnik 1.6 CRDi SCR 136KM 100kW
Rok produkcji 2020
Kia XCeed Crossover 1.6 CRDi SCR 136KM 100kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny silnik + automatyczna 7 biegowa skrzynia
Kupiłem auto w marcu 2021 na wyprzedazy rocznika, wiec skorzystałem z rabatów + male co nie co wynegocjowałem w salonie. Ogolnie pierwsze wrazenie świetne. Auto świetnie sie prezentuje ;) Byłem pod wrazeniem tego jak dynamiczny jest ten maly diesel :D Bardzo wygodne fotele z przodu, z tylu tyle miejsca co w hatchbaku. Świetnie trzyma sie drogi, zwłaszcza na zakretach :D Nawet niezle jest tez wyciszony. Natomiast prawdziwa perła to automatyczna skrzynia biegów - PETARDA!!! Niespodziewałem sie po koreańczykach tak dopracowanej skrzyni. Jest świetna, dynamicznie reaguje na zmiany i jezeli nie wdepczesz pedalu w podloge w trybie sport to praktycznie nie czuc zmiany biegów. Kolejne miłe zaskoczenie to spalanie, po 10000 km komputer pokazuje 6,6L/100km. Spokojnie można zejsc poniżej 6L a nawet do 5L przy eco drivingu ale ja mam na to za ciezką noge :D Jazda mieszana 70% trasa 30% miasto. Póki co bez zadnych usterek czy awarii. Wrzzuce komentarz gdy przejade 50kkm.
Zajebisty automat :D
W miejscach niewidocznych lakier zrobiony jakoś gorzej, miejscami widać, że pod natrysk dostały sie jakies pylki ale nikt w kia sie tym nie przejął. Ja to znalazłem tylko dlatego, ze nowe auto z salonu pojechałem ogladać ze znajomym rzeczoznawcą...
Jeżeli masz wiecej niż 180 cm to nie podniesiesz siedzienia do góry, tak aby wygodniej wsiadac/wysiadać. Bo przednia szyba dośc nisko sie kończy i zatrzymujac sie na swiatłach nie bedziesz widział sygnalizatora :(
Bardzo szybko sie nagrzewa ale klimatyzacja mogla by generować jeszcze troche niższa temperature. Wcześniej miałem mazde i jak dałem w lato na full to marzłem w aucie. W Kia na full pod czas upałów jest tylko do zaakceptowania
Duzo lepiej niż w Japończykach z tego samego segmentu.
Po 6 miesiacach i 10 tys km brak, wiec wypowiem sie za rok dwa ;)
Po 6 miesiacach i 10 tys km brak, wiec wypowiem sie za rok dwa ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi SCR 136KM 100kW [l/100km]

6,9