Ocena kierowcy - Łada Niva 2121

Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Łada Niva 2121 1.7 78KM 57kW 1994-2001 - Oceń swoje auto
Inne
Drobne wady są ale samemu się to naprawia. Moja wersja jest z MPI więc przydaje się komputer, ale większość rzeczy to i kowal we wsi naprawi. Minusem jest korozja. Jeśli się systematycznie sprawdza stan nadwozia to dziur nie będzie i się nie wypadnie. Podczas wymiany progów i podłogi dodałem kilka otworów do konserwowania ich od środka co wydłuży żywotność tych elementów. jeśli się wymienia części to tylko na oryginalne bo na zamiennikach kilkukrotnie się "sparzyłem".
Prosty i niezawodny, części tanie. Minusem jest konieczność częstej wymiany łańcucha rozrządu bo się wyciąga. wymiana części tylko na oryginalne.
oryginalnie miałem 4 biegową więc założyłem z Poloneza. trzeba było pokombinować z podporą skrzyni ale jak się dobrze zrobi to śmiga aż miło.
Wersja 3 drzwiowa jest krótka więc na nierównościach trochę podskakuje. Zaletą jest ze jak zapomniałem o pewnym zakręcie i przy 70km/h zeskoczyłem z drogi na łąkę to się nic nie urwało i nie pogięło. do tej pory śmigam i testy na stacjach diagnosycznych przechodzę.
Łada jaka jest każdy widzi. Mi się podoba. Minusem jest podatność na korozję. Trzeba się zaopatrzyć w lakier dobrany według numeru i podkład epoksydowy. Małe "szuruburu" papierem ściernym porem "psik psik" i jest git. Łada nie musi się błyszczeć jak psu...
Doskonała w każda stronę
Wszystko co niezbędne to jest pod ręką. A to co nie jest niezbędne to nie występuje w tym samochodzie. Monia Niva nie ma abs-ów i innych "udogodnień" trzeba polegać na własnych umiejętnościach i uważać na drogach.
Genialna sprawa!! Autko rozgrzewa się bardzo szybko, nie ma problemów z zaparowanymi szybami bo wożę żwirek dla kotów żeby odciągał wilgoć:)
Dla mnie ok bo jeżdżę sam, ewentualnie z synkiem do przedszkola albo powściekać się po drogach polnych.
standardowe wyciszenie to porażka, trzeba poprawić po fabryce. jak się źle ustawi reduktor to też trochę buczy w aucie. Offroad-owcy zakładają przegub elastyczny z forda transita żeby go nie zerwać w błocie ale jest węższy od oryginału i niestety trochę głośniejszy.
Gazu pali około 10l/100km przy jeździe do 90km/h. Warunkiem dobrego spalania jest utrzymanie wydechu i czujników w dobrym stanie.
Lepiej się nie da, chociaż koledzy twierdza ze to porażka. Każdy kto decyduje się na łade musie wiedzieć ze ma pewne wady których nie da się wyeliminować.
Trafiają się ale wynikają z normalnego użytkowania pojazdu.
Najpoważniejszą był nagły brak hamulców. Przyczyną okazały się wadliwe przewody hamulcowe (stare pękła a nowe zamienniki puchły). Po wymianie na oryginały wszystko wróciło do normy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 78KM 57kW [l/100km]

10,7