Ocena kierowcy - Łada Niva 2131

salubris, 17 lat temu
Silnik 1.7 i 81KM 60kW
Rok produkcji 2004
Łada Niva 2131 1.7 i 81KM 60kW 2001-2020 - Oceń swoje auto
Auto dla ludzi naprawdę wytrzymałych nerwowo. Serwis Lada w Tarnowie poniżej krytyki. Boże, co ja kupiłem ?!
Bardzo szybko się grzeje ale bardzo szybko się zchładza. Wentylatory pracują bardzo głośno ale są skuteczne. Moc wyraźnie niewystarczająca do potrzeb.
Trudny dostęp do lewarka, trzeba się mocno wychylać do przodu. Przy minusowej temperaturze,po ruszeniu z miejsca na zimnej skrzyni miałem przypadki zablokowania biegu. Kilka dni po wygaśnięciu gwarancji musiałem wymienić łożysko główne wałka i całe uszczelnienie. Zgłaszane uwagi w serwisie były komentowane : " te auta tak mają ". Reduktor wymieniono na gwarancji przy przebiegu 4 tys km. Przy 18 tys km musiałem wymienić kompletne sprzęgło-stare po prostu się rozleciało.Tragedia.
Przy przebiegu 20 tys km zalecono wymianę swożni wahaczy (góra, dół), końcówki drążka oraz drążek środkowy (luzy - sporadycznie wjeżdżam w lekki teren !). Po wymianie okazało się, że wszystko trzeszczy a luzy zrobiły się jeszcze większe. Właśnie szukam slepu z dobrymi częściami ?
Chyba jedyna zaleta.
Zamiast siłowni radzę poćwiczyć składanie tylnego oparcia (zaczepy).
Ogrzewanie dośc skuteczne, trzeba tylko rozgryść zasadę działania. Wentylacja - szeroko otwarte okna. Radio w tym wyrobie zbędne, i tak nic nie usłyszysz.
Pojazd dla osób o specyficznej budowie ciała.
Jakie wyciszenie ?
Jeżdżę od nowości z instalacją gazową i da się wytrzymać ( ok. 12,5 l LPG/100 km ). Dane o spalaniu etyliny podaję poniżej.
Jaka cena taki wyrób ale mogli chociaż w fabryce podokręcać wszystkie śruby w podwoziu.
Wszystko trzeszczy i odpada, najgorszy jest ten radziecki plastik. Wibracje potrafią poluzować nawet śruby mocujące fotele. Awaria przekaźnika wentylatora cieczy chłodzącej. Wypadające z mocowań linki sterowania nawiewem i ogrzewaniem.
Remont skrzyni biegów, wymiana reduktora, z nowego leje się olej pomimo niedawnego uszczelnienia. Wymiana kompletna sprzęgła - fabrycznie wadliwe. Wymiana wszystkich elementów układu kierowniczego. Auto ma dwa lata i pomimo wykonania podwójnej konserwacji już zaczyna korodować. Tylny przewód hamucowy prawie przetarty o pracujący amortyzator.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 i 81KM 60kW [l/100km]

13,2