Ocena kierowcy - Łada Niva 2131

lek.wet, 17 lat temu
Silnik 1.9 D 78KM 57kW
Rok produkcji 1997
Łada Niva 2131 1.9 D 78KM 57kW 1997 - Oceń swoje auto
fajny samochodzik do pracy w terenie , sam nie wiem jakim cudem wywiózł mnie z różnych miejsc , po takich akcjach niżna tę NIVE pokochać
jest to disel 1,9 wyrób orginalny na europę zachodnią u nas nieosiągalna
kupiłem to auto mocno zdezelowane , po kapitalnym remoncie nie mogę narzekać , całkiem wygodnie przekłada się tą długą dźwignię , jedynie blokady międzymostowej mechanizmu różnicowego najlepiej nie używać bo ciężko ją wyłączyć /ten typ tak ma/
bardzo miękkie zawieszenie , całkiem przyjemnie sie jeździ
fajnie patrzeć z góry na wszystko
trochę to wszystko z minionej epoki , ale można się przyzwyczaić ,
grzeje dobrze zwłaszcza w nogi , trochę głośny wentylator
wygodne fotele z przodu , tylną kanapę wywaliłem ze względu na charakter użytkowania
nie jest super cicho , ale po wygłuszeniu skrzyni matami bitumicznymi da się słuchać radia i to bez super głośników , NIVA nie ma rozłanczanych napędów , nawet słynne japończyki z włączonymi napędami nie są super ciche
jestem lekarzem weterynarii w pracy terenowej pali mi 7,4 /100km a warunki są często dosyć extremalne
technicznie prymitywny , ale skuteczny , części tanie ,ale często wątpliwej jakości , polecam dostawcę z PŁOCKA który wystawia na allegro można dostać dosłownie wszystko
trochę zainwestowałem w ten samochód , ale to raczej kwestia stanu w jakim go kupiłem
konstrukcja prosta jak budowa cepa , przy normalnym użytkowaniu /bez rajdów/ nie ma co się psuć

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 78KM 57kW [l/100km]

7,1