Ocena kierowcy - Łada OKA II

ememen@op.pl, 18 lat temu
Rok produkcji 1996
Łada OKA II 0.75 35KM 26kW 1996-2008 - Oceń swoje auto
Fura tania, kółka sie kręcą, cena malucha a jeździ sie jak cinquecento. Autko nie jest za ładne ale za to w miąrę sprawnie porusza się po mieście. W sumie to godne polecenia. Ja mam je po blacherce więc póki co rdzy nie widać. Teraz jest czerwiec a zima/wiosną chciałbym je sprzedać. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zapraszam. Cena ok 2000 do uzgodnienia oczywiście.
Troche ssania przy zimnym silniku i moje ferrari zapala jak siemasz. Silnik najwidoczniej lubi trochę wyższe obroty bo na niskich "lekko" sie trzęsie. Minus - zużycie oleju. Przez 1000km pół litra lotosu wykapie z uszczelek a pół litra skopci sie z benzyną. Z drugiej strony czy litr oleju na 1000 za 10 pln to dużo?
Mam pękniętą mażete od skrzyni ale biegi zapinają sie elegancko.
Zawieszenie - bajer. Dziur się nie boi bo u ruskich daje rade. Niby takie wąskie kółeczka (135) a od drogi oderwać się nie chce. Planuję założyć felgi 13" od AX-a. Trochę ciężko chodzi fajera.
Lepiej się chyba nie da. Niestety poprzedni właściciel założył za ciemne folie na tylne szyby, ale i tak wszystko widać. 5+
Ergonomia?? Można się połapać.
Wentylacja jest OK jak otworzysz szyby :) A tak poważnie do coś tam wieje z tych kratek ale niestety ogrzewanie w moim egzemplarzu nie działa. Zrobię na jesieni.
Kto zmieści 300 kilo na tylniej kanapie? Trzy schaby się zmieściły. Miejsca jet na prawdę duuużo
Blacha. A do tego mam tłumik przelotowy. Dla ekstremistów :)
Pali nie dużo ok 5 litra. Niestety jest to wartość przybliżona bo nawet na rezerwie wskaźnik poziomu paliwa mam stale na full. ale na 7 litrach robi spokojnie 120-130km. Poziom paliwa sprawdzam jak kiedyś w trampku- antena i przez wlew :) Części sa tanie, większość można naprawić samemu a jak masz znajomego mechanika to fura prawie nic Cię nie kosztuje.
Ruska jakość za ruską cenę. Dla mnie OK. Gniotsa nie łamiotsa.
Jk masz troche czasu to zawsze coś sie znajdzie do podłubania. Dla majsterkowicza.
Spalił mi się moduł i cewka. Oprucz tego nic poważnego mi sie nie przydażylo. Poprzedni właściciel też nie nażekał.
Łada OKA II