Ocena kierowcy - Łada Samara 2109

Samary-tanin, 18 lat temu
Rok produkcji 1989
Łada Samara 2109 1.3 64KM 47kW 1988-1997 - Oceń swoje auto
Bardzo tanie w zakupie. Złodzieje nie ruszą. szef nie zazdrości, a może dać nawet z litości podwyżkę. Trudno popsuć. Wiozłem 20m2 terakoty i 6 worków cementu, nawet nie jęknęła. Dla tych co nie wiedzą to mała ciekawostka. Samarę zaprojektowała dla Rosjan firma Porsche biorąc pod uwagę rosyjskie warunki drogowe i przeznaczenie.
Rewelacja. Przy 200 tyś wymieniłem uszczelkę i pierścienie chociaż nie było jeszcze potrzeby.
Przeciętnie zwłaszcza ze miałem 4-biegową.
Czołg T-34. Nie ma krawężnika, dziury, kałuży której nie pokona. Kupiłem z przebiegiem 100 tyś. i przez 3 lata i następne 160 tyś. wymieniłem tylko przegub i osłony. Przeglądy przechodziła bez problemu.
Nie ma problemów. Zderzaki mocne można cofać aż się oprze. ;-)
Radio za nisko.
Przy -20 można jechać w koszulce. Latem muszą wystarczyć okna. Nie paruje.
Fotele wygodne. Bagażnik spory.
Wszystko trzeszczy, dzwoni,jęczy ale jedzie. Wyjątkowe świerszcze w drzwiach.
do 100km/hjest oszczędna ok. 8l. przy pełnym obciążeniu i stałej prędkości na trasie ok 140 km/h wychdziło 10l. Części za grosze. Naprawy proste.
W tej cenie nie ma lepszego auta. Polonez dawno zgnił, Favorit się rozkraczyła, a zachodnigo do jazdy nie kupi.
Plastiki pękają. Szczególnie konsola. Duperele typu klameczka. korbeczka,zameczek, spryskiwacz itp na bieżąco. Tragiczna skrzynka przekaźników i bezpieczników. Potrafi zrobić z auta choinkę lub pogasić wszystko. Słabe lusterka, zawsze ktoś na parkingu urwie.
Zawsze dojechałem nigdy nie stanąłem w drodze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 64KM 47kW [l/100km]

8,3