Ocena kierowcy - Lancia Dedra Kombi

strzał, 15 lat temu
Silnik 1.8 GT 16V 131KM 96kW
Rok produkcji 1997
Lancia Dedra Kombi 1.8 GT 16V 131KM 96kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : świetnie się prowadzi ,zawieszenie naprawdę super. Jeżdzę czasem mercedesem teścia C 200 97r . jest duży i elegancki ale lancia pod każdym względem jest lepsza.Zawieszenie jeśli jest zadbane odwdzięczy się , mieciutkie na dołkach i stabilne w zakrętach głęboki zakręt pod kątem około 110 stopni zbieram przy 170 ,efekt lekka odśrodkowa pozatym ok.Mercedesem prubowalem jest ciężki kołysze się bardzo nieprzyjemnie ,duza odśrodkowa
jeżdzę po Warszawie ,spokojnie nie przekraczam 90km/h nie przyspieszam zbyt gwałtownie.Spala mi w mieście około 8,5-9 L/100km ,gdy trafię na korki pali dużo 11-12 L/100km Trudno jest mi podać zużycie na trasie ponieważ jeżdzę szybko ( wiecie 131 PS :) )150-170 spala około 10 L/100km. przedtem jeżdziłem matizem , bardzo zręczne autko polecam na miasto ,przy podobnej kultuże jazdy spalał w ruchu miejskim 6,5-7 L/100km. rużnica w spalaniu niewielka a w mocy duza matiz 51PS dedra 131PS.
następną kupie Lybre 2,4 JTD
zbyt krutko nim jeżdzę , drobne usterki pozatym jest ok. Nielubi garażowania pod chmurką , zwłaszcza zimą.
Lancia Dedra Kombi