Ocena kierowcy - Lancia Delta II

Kmicic, 19 lat temu
Rok produkcji 1995
Lancia Delta II 1.8 90KM 66kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
To druga moja Delta i juz to wskazuje, ze obiektywny nie jestem ;-) Auto mi sie bardzo podoba, jego najwieksza zaleta jest wykonczenie wnetrza wysokiej klasy materialami, juz od progu witaja chromowane nakladki z logo Lancia. Egzemplarz to wersja LE a jest w nim ABS, elektryczne szyby, lusterka, szyberdach, alluminowe felgi itd. W eksploatacji jest tani dzieki unifikacji mechaniki z drozszymi modelami Tipo/Tempra. Podsumowujac : spodoba sie indywidualistom ;-)
Silnik jest przede wszystkim bardzo elastyczny, to pewnie zasluga 2 zaworow na cylinder. Mam wersje niemiecka, ktora ma podobno 90 KM zamiast 107 KM. Ale moje amatorskie pomiary przyspieszen mowia, ze jest calkiem niezle ;-) (0-100 10,5 s; 60-100 9,2 s; 80-120 13,2)
Sterowanie skrzynia jest dokladne. Podoba mi sie.
Zawieszenie w moim egzemplarzu jest w bdb stanie. Zadnych stukow i chyba dlatego swietnie sie prowadzi w zakretach. Subiektywnie malo sie przechyla. Dziury jednak przenosi.
Wszystko OK. Jedyny problem to bardzo szeroki tylny slupek. Tradycja po poprzednim modelu;-) Daje w kosc podczas cofania z parkingu bezposrednio na droge.
Jedyne zastrzerzenie do umiejscowienia radia, ktore siedzi za drazkiem zmiany biegow. Poza tym uwazam rozlozysta deske za swietna.
Nie mam climatronica ale ogrzewanie jest wydajne. W moim egzemplarzu jest ponadto szyberdach, ktory latem powinien pomoc. Ale tego jeszcze nie wiem ;-)
Mam 178 cm wzrostu i jest tak: Z przodu swietnie, fotel rewelacyjnie wygodny, jak w kazdej nowszej lancii przyjemnie "miesisty", regulowany we wszystkich kierunkach (gora, dol, przod tyl, reg. ledzwiowa). Tapicerka alcantara swiadczy, ze to nie taki normalny samochod. Z tylu malo miejsca nad glowa ale za to profilowana kanapa i siedzi sie rownie wygodnie. Bagaznik sredni w swojej klasie. Olbrzymi plus za bardzo szeroko otwierajace sie drzwi (prawie pod katem prostym)
Do 2000 obr. bardzo cicho, pow. 3000 robi sie glosniej ale nie jest to dokuczliwe.
paliwo: przy jezdzie odcinkow okolo 15-30 km nie przekraczajac 120km/h to 8-9 litrow. przeglady: w ASO raczej drogo (jedyna rzecz, ktora im musialem zlecic to sprawdzenie wtrysku) Mechanika jest popularna z innych aut fiata wiec mozna naprawy zlecic w wielu dobrych i tanich warsztatach.
Uwazam za swietny.
Kupilem egzemplarz, ktory mial kilka nie naprawionych elementow (termostat, opornik nagrzewnicy, uszkodzenie wtrysku). W sumie okazaly sie to tylko drobnostki (uszkodzone polaczenie z lambda) a koszty razem wyniosly okolo 500 zł.
Zadnych tego typu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]