Ocena kierowcy - Lancia Delta II

Silnik 2.0 Turbo 186KM 137kW
Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Lancia Delta II 2.0 Turbo 186KM 137kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Jak ją kupiłem to się jej bałem, trudno było się zbliżyć do granic jej możliwości.
Kocham ją. Wzbudza zazdrość u tych którym dałem się choć chwilę przejechać. U przechodniów nie koniecznie - chyba, że startuje z pod świateł. hmmm widzieliście kiedyś szybko ruszające porsche??? no właśnie - tyle że to pięcio-drzwiówka ;) i to całkiem zgrabna.
Doskonały silnik. Jeździłem ostatnio Dogem Calibrem srt4 że niby ma 300km. no sorry.... Pytam GDZIE!! To auto wymaga zrównoważonego kierowcy (nie kupujcie go swoim pociechom, jeżeli nie jeździły wcześniej czymś co ma około 140KM.) Ten moment na 5 biego od 160 do 200...ahhh i ten prędkościomierz wyskalowany do 240 gdzie zatrzymuje się wskazówka i ...... auto dalej przyspiesza!! No kocham ten Wóz;)
ZF - dobrza skrzynia, ale raz szperę mi zblokowało i urwałem róźnicówkę - czyli druga skrzynia już w tym autku.
Mam wersję z ASC - czyli automatyczną regulacją twardości. Bardzo dobra rzecz. Wahacze przednie - koszmar!!! dwa wahacze rocznie - szczęście że pasują od Fiata Marea.
nie ważna, do tyłu mogło by być lepiej.
jest dobrze.
Bardzo mądry klimatronic, szybko się nagrzewa, ustawiam 21 stopni i nie dotykam niczego cały rok.
RECARO - miód. Kocham te fotele. Drzwi otwierają się prawie na 90 stopni.
dobre
14L/100km - norma. W trasie czasem da radę 9 litrów spalić (ale nie jadąc 90, raczej 130-140) Nie dawajcie tego auta niefachowym mechanikom do naprawy!!! Zepsują na pewno. Ceny średnie. Niektóre części są drogie, ale większość oki.
bardzo dobry, ale trzeba mieć trochę odwagi by ją kupić. Wiedza będzie potrzebna w wielu sprawach.
elektryczne chochliki - bywają, wahacze - tragedia, opony - często kupuję. Inne... mam dużo opanowania i kocham to auto, ale lubiło się popsuć to i owo. Teraz już nie. KONIECZNIE LEJCIE OLEJE O KLASACH TAKICH JAK PODAJE PRODUCENT - ŻADNYCH SYNTETYKÓW - bo olej będzie wszędzie. To bardzo zaawansowany technicznie pojazd jak na tamte czasy.
zależy od serwisu. polecam www.lanciateam.pl dzięki nim przestało się psuć;) senx Damian.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Turbo 186KM 137kW [l/100km]

11,6