Ocena kierowcy - Lancia Delta III Hatchback

Waldi, 12 lat temu
Silnik 1.4 MultiAir 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2011
Lancia Delta III Hatchback 1.4 MultiAir 16V 140KM 103kW od 2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ilość miejsca i Desing-jedyny w swoim rodzaju i nie powtarzalny.Reszta na bardzo przeciętnym poziomie(niestety miałem zbyt wiele nowych samochodów rożnych marek,które dość cześto zmieniam)Oczywiście jest poprawa(jak sobie przypomne moje Tipo,Stilo,czy 156-to jest znaczne poprawa,ale niestety reszta procucentów poszła i to znacznie do przodu).Szkoda,iż pomimo najwyższego pozycjonowania Lanci,w całej Grupie Fiata obecnie to Alfa jest najlepiej wykonana i najlepiej jeżdzi.
Przeniesienie napędu : szkrzynia biegów-do wymiany i poprawki od razu
Układ elektryczny : Start&Stop, u mnie więcej szkodzi nic pomaga
Karoseria : jakoś i wykonanie(w tym montaż i plastiki)
Gdyby nie to co spotkało mnie z moim egz.i autorywanym serwisem,pewnie byłbym innego zdania.Ale niestety-nie warta tych pieniędzy.Jej faktyczne zalety to:niesamowity Desing,silnik i ilość miejsca.Reszta bardzo przeciętna(zaś jakoś wykonania i montażu jest już nawet za autami z Korei)Wbrew nazwie i image-zbyt mało komfortowa.
Silnik 140KM w/g mnie absolutne minimum w tym samochodzie jeżeli chodzi o benzynowe(jeździłe Guliettą 1,4 170KM i to jest to).Nie jest źle,ale rewelacji nie ma.Zaletą jest jego dobre wygłusznie.Wadą dość duże spalanie i przeciętna dynamika(aby dobrze przyspieszać,obroty zdecydowanie od ok.2tys./min-poniżej mimo dośc wysokiego momentu obrotowego,niestety bardzo kiepsko)
Pewnie nie uwierzycie ale-10tys.km i 2krotnie wymieniana(wady fabryczne).Dla mnie oprócz abyt twardych foteli i zawieszenia,zdecydowanie najsłabszy element samochodu.Zbyt długie drogi prowadzenia,zbyt miekka i często haczy-do poprawki natychamist.Do tego same cięgna nie najlepszej jakości.Może po prostu miałem pecha-ale jedna wielka tragedia
Dobry,ale według mnie za twardy.Może inaczejbym to ocenil,gdyby nie fotele(alcantara).Pięknie wyglądają,ale zdecydowanie zbyt twarde.Ponieważ przez 6 miesięcy,mój egz.3 spedził w Servisie,jeżdziłem wówczas i Bravo i Guliettą.Nawet Gulietta,która jeździ jak po szynach i która w DNA utwardza układ jedny itd.na nierównościach była bardziej komfortowa.Dla mnie za twardzo.Za to dobrze trzyma się jezdni i ma bezpośredni układ kierowniczy.
Dobra,choć po skosie do tyłu mogłaby być lepsza (tylne okienko jest trochę za male-ach ten Desing).Oczywiście bez Parktronika(min.tylnego) b.łatwo w coś wjechać
Dobra ale-zbyt płytkie uchwyty na napoje z przodu(juz przy ruszaniu,wszystko wypada).Zbyt płytki schowek w podłokietniku(nawet nie wszystkie butelki 0,5l się nie mieszczą).Beznadziejne schowki w drzwiach(tylko b.drobne i wąskie przedmioty się tam mieszczą).Za mało schowków(np.Gulietta bez nawigacji,ma fajny zamykany schowek nad radiem w desce rodzielczej).Brak otworu na narty(Bravo też go nie ma,a Gulietta ma)Brak uchwytu do otw.tylnej klapy.Brak teleskopu do maski silnika(nie wiem dlaczego,zwykła Gulietta ma w tylnej klapie dodatkowy siłownik ja unoszący i teleskop w masce).Kieszeń na fotelu tylko pasażera(ORO)
Uważam,że dobre,ale bez rewelacji(dmuchawa wg.mnie mogłaby pracować mocniej)
Największa przewaga Delty.Gulietta i Bravo mają jedną wielka wadę-brak miejsca z tylu.Tu Delta nie daje im szams,tak samo jak i znacznie wiekszym tepretycznie pojazdom(np.Passat-sam przed zakupem porównywałem).Odsuwana i pochylana kanapa-rewelacja i tyle (choć same fotele i kanapa,zbyt twarde)
Dobre.Jedna z większym wg.mnie zalet.Naprawdę cicho i przyjemnie.Oczywiście przy wiekszych prędkościa (od ok.160km/h),nie jest już tak dobrze bo silik kręci się na wysokich obrotach,ale generalnie jest OK.
Tu nie jest najlepiej.Zejść przeciętnie poniżej 9.0l/100km raczej trudno(czasami się udaje,ale trzeba dużo cierpliwości i dyscypliny-przy bardzo spokojnej jeździe nawet udało mi sie 7,6l/100km).Ciut szybsza jazda i min.10l/100km
Zdecydowanie za droga.Przy takim poziomie cen, zawsze będzie sprzedawać się śladowo.
Powiem tak-chyba mam pecha.Przez 6 miesięcy posiadania,3 w Servisie (choć część tych wizyt to zasługa samego Servisu,który pomimo autoryzacji nie potrafi sobie poradzić z wadami).Zacznę od drobnostek-trzaski spod deski rodzielczej,cieżko pracujące klamki,wadliwa uszczelka drzwi kierowcy,problemy z zestawem audio i nawigacją,wielokrotnie wyłaczajacy się samoczynnie podczas jazdy ABS,ESP,ASR itd (i dyskoteka wskaźnikowa)
Od samego poczatku problemy ze skrzynią biegów i Start&Stop-efekt:2xwymiana skrzyni biegów,wymiana sprzegła i koła zamachowego,wymiana cięgien skrzyni biegów, wymiana generatora i akumulatora,wymiana centralki ABS,wymiana czujników,wielokrotne wykasowyania błedów i aktualizacja oprogramowania-efekt-zdecydowana poprawa działania skrzyni biegów(po pół roku)i \"0\" poprawy Start&stop(samoczynnie uruchamia pojazd po zaledwie ok.5s od wyłaczenia silnika-przy okazji spalanie na poziomie 9,5l/100km)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MultiAir 16V 140KM 103kW [l/100km]

8,8