Ocena kierowcy - Lancia Delta III Hatchback

krisowy, 3 lata temu
Silnik 1.4 Turbo-Jet 120KM 88kW
Rok produkcji 2009
Lancia Delta III Hatchback 1.4 Turbo-Jet 120KM 88kW od 2008 - Oceń swoje auto
Lancia to trochę zapomniana w Polsce firma, zwłaszcza wśród ludzi poniżej 40-stki. Przed kupnem, o samej marce wiedziałem tylko tyle, że istnieje... Delta oceny miała pozytywne wiec zaryzykowałem i nie żałuję! Kupiłem trochę w ciemno, nie znałem nikogo kto jeździ tym modelem czy nawet marką ale lubię przecierać nowe szlaki. Po 6 miesiącach użytkowania jestem bardzo zadowolony. Ogólnie model ten wygląda chyba na więcej niż wart jest w rzeczywistości. Auto prowadzi się bardzo dobrze, silnik genialnie pracuje - równo i cicho. Pomimo dość długich gabarytów, nie mam problemów z parkowaniem. Jeżeli chodzi o estetykę - jak to u Włochów, klasa światowa. Wnętrze zaprojektowane bardzo dobrze, deska rozdzielcza, mega wygodne otulające fotele. no i przesuwna kanapa z tyłu, jako coś czego próżno szukać u konkurencji. Bagażnik spokojnie pomieści 5cio osobową rodzinę na wakacje, dodatkowo można go powiększyć na długość (tu ponownie wracamy do przesuwnej kanapy) i głębokość. Jedyny mankament jak dla mnie do wyciszenie podczas jazdy, które stoi na kiepskim poziomie, stąd tylko 3 gwiazdki. Nie psuje to jednak mojej opinii o tym aucie. Na jednym z filmów prezenter mowi, że ludzie oglądają sie za tym autem, szczerze nie doświadczyłem tego, choć jedno jest pewne. Na parkingu wyróżnia się z daleka i nie pomylisz go z żadnym innym. Podsumowując, jeżeli masz w sobie choć namiastkę indywidualizmu, lubisz rzucać się w nieznane i nie chcesz mieć w Polsce VAGa nr 10 mln to jest to auto dla Ciebie. Odrobina luksusu za relatywnie niewielkie pieniądze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Turbo-Jet 120KM 88kW [l/100km]

7,1