Ocena kierowcy - Lancia Kappa Coupe

hiszpan7@onet.pl, 14 lat temu
Silnik 2.4 20V 175KM 129kW
Rok produkcji 1997
Lancia Kappa Coupe 2.4 20V 175KM 129kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mimo upływu lat zaskakuje trwałością i orginalością.
Układ elektryczny : silniczek szyby się zacinał. po parokrotnym rozbieraniu boczku i jego wzbudzeniu jest ok.
Mimo niezbyt pozytywnych opinij {laicy}uważam że mam samochód o dużej dynamice silnika, dużym komforcie jazdy i za którym jeszcze się ludzie oglądaja. Jeśli chodzi o awaryjność nie odbiega od innych marek.
Zaskakuje mnie praca na 5 biegu przy mniejszych prędkościach {60km}.Żaden problem z przyspieszaniem bez zmiany biegu.
Trochę oporna przy zmianie biegów.Przy porannym rozruchu występuje problem z włączeniem biegu.Problem mija po przejechaniu paru kilometrów.
Problemem są nasze drogi. Dosyć szybko zużywają się końcówki drążka stabilizacyjnego.Podoba mi się komfort jazdy{samochód płynie}
Całkiem dobra widoczność. Gorzej wieczorową porą,światła mijania słabiutko,niewiele lepsze od Fiata Marea.
Spore możliwości w regulacji foteli przednich, dają dla osób o wysokim wzroście sporo miejsca. na nogi i głowę. Zapewnia to dosyć komfortową jazdę.Z tyłu dwie osoby znajdą dość miejsca.
Przy mniejszych prędkościach słychać tylko delikatny pomruk silnika, lecz powyżej 130 słychać dość silny hałas w uszczelkach szyb bocznych, mimo wymiany na nowe{kwiecień}
Dosyć duże spalanie{LPG}przeciętnie 13-15 l/100km.Serwis koszmarnie drogi.W zeszłym roku zapłaciłem w Łodzi ponad 4000tyś za rozrząd, zawieszenie,filtry,oleje,pasek i sprzęgło.
Jest to samochód który za nieduże pieniądze daje sporo frajdy z jazdy.
Oprócz problemów z domykaniem szyb,jest ok.
Po ostatnim pobycie na warsztacie przejechałem około 50tyś km bez napraw, nie licząc wymiany oleju i klocków hamulcowych.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.4 20V 175KM 129kW [l/100km]

11,1