Ocena kierowcy - Lancia Ypsilon II

niki129, 12 lat temu
Silnik 1.4 12V 80KM 59kW
Rok produkcji 1996
Lancia Ypsilon II 1.4 12V 80KM 59kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Wnętrze. Które jest bardzo dobrze wykończone i przestronne.
Bardzo dobre nietuzinkowe, tanie w utrzymaniu (Wspólna konstrukcja z Fiatem Punto I)i niezawodne auto. Polecam osobą które nie mają zbytnio dużo gotówki a chcą się wyróżniać z tłumu szarych i bezpłciowych Volkswagenów i Skód.
Silnik uważany za nieudaną konstrukcje. Jednak w moich rękach spisywał się doskonale. Przez 4 lata eksploatacji i 50 tys. km Nie miałem z nim żadnych problemów. Z małą Lancią dawał sobie doskonale radę.
Nie miałem żadnych zastrzeżeń co do pracy skrzyni biegów.
Samochód bardzo dobrze się prowadził świetnie trzymał się drogi. Auto jeździło na oponach 195/50R15
Świetna widoczność we wszystkich kierunkach, możne trochę za małe lusterka zewnętrzne.
Wszystko w zasięgu wzroku i rąk. Jedyny minus to dziwne umiejscowienie regulacji elektrycznych lusterek, (koło hamulca ręcznego).
Bardzo wydajna klimatyzacja, dobre ogrzewanie. Jedyny minus to tendencja do parowania szyb ma mokre dni z wyłączoną klimatyzacją.
Jak na wymiary auto to świetnie. Z przodu jak w aucie o klasę wyższą. Z tyłu wystarczająco jak na aut tej klasy.
Jak na markę premium przystało auto bardzo dobrze wykończone i wytłumione. Dużo ciszej i milej niż w Polo z tamtych lat.
Tu szału nie było. Auto zadowalało się w mieście około 9 na 100
Ceny na rynku wtórnym są bardzo atrakcyjne. Można znaleźć auto bardzo dobrze wyposażone i wykończone. Polecam wersje LX z Alkantarą.
W sumie w samochodzie poza rzeczami eksploatacyjnymi i z tych wynikający z wieku auta, jedyną i to powtarzającą się usterką było przepalanie się rezystora dmuchawy nawiewu.
W samochodzie przez cały okres użytkowania nie przydarzyła mi się żadna poważna usterka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 12V 80KM 59kW [l/100km]

7,9