Ocena kierowcy - Lancia Ypsilon IV Hatchback 5d Facelifting

Marcin, 9 miesięcy temu
Silnik 1.2 8v S&S 69KM 51kW
Rok produkcji 2023
Lancia Ypsilon IV Hatchback 5d Facelifting 1.2 8v S&S 69KM 51kW od 2015 - Oceń swoje auto
Też miałem auto z wypożyczalni we Włoszech.Zrobiłem ok.1000 km głównie po równinach w tym autostrady, drogi lokalne i troje ruchu miejskiego. Auto z czterema osobami na pokładzie + jedna wielka walizka i dwie małe spaliło średnio 5.3l/100. Generalnie auto fajne jeśli ktoś nie oczekuje fajerwerków a zwykłego auta z lekkim włoski polotem designerskim. Mój mechanik ma takie od 6-7 lat (od nowości) i bardzo go zachwala.
Mam mocne auta w domu więc dla mnie 70 KM to niewiele ale wystarczy, żeby się tanio i w miarę sprawnie przemieszczać. Kultura pracy jak to w 3-cylindrowym silniku ale nie wibruje za bardzo i nie hałasuje. Nie za bardzo wiem o co chodzi z tą miękką hybrydą tzn. kiedy ona działa bo na samym prądzie autko nie pojedzie nie pojedzie. Może mu daje jakieś dodatkowe wspomaganie przy pyśpieszaniu??
Bez zastrzeżeń. Pracuje precyzyjnie
Na codzień jeżdżę Alfą więc ciężko oceniać każde inne auto bo z zasady będzie gorsze ;) Tutaj jest ok. Żadnych niemiłych niespodzianek.
Bardzo fajny design. Auto jest ładne. Jak komuś nie podoba się Panda to jest to jej ładniejszy odpowiednik wyższej klasy.
Super z każdej strony.
Wszystko pod ręką jak to w Fiatach i podobnych. Język polski w menu jako jeden z głównych.
Sprawnie działa i szybko schładza.
Jest całkiem ok jak na tę klasę auta.
Jak to miejskie autko ale głośno nie jest nawet przy 130 km/h na autostradzie.
Chyba ok jak na benzynę choć z napisem Hybrid to bym się spodziewał raczej 4 z przodu.
W Polsce jest obecnie niedostępna ale sądząc po wynikach sprzedaży w Italii (1 albo 2 miejsce) to jest to dobra oferta.
Przez 2 tygodnie zero problemów.
NIC

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 8v S&S 69KM 51kW [l/100km]