Ocena kierowcy - Lancia Zeta

Pioto, 7 lat temu
Silnik 2.0 JTD 109KM 80kW
Rok produkcji 1999
Lancia Zeta 2.0 JTD 109KM 80kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Rodzinne auto pełną gębą.
Karoseria : korozja - wypadkowa przeszłość.
Kupiłem bo miałem dobrą okazję. Jak każdy samochód sprowadzony miał wypadkową przeszłość i cofnięty licznik. Wnętrze dość zaniedbane, silnik nadawał się do wymiany, część wyposażenia nie działała. Po doprowadzeniu do stanu używalności jestem zadowolony.
Silnik bardzo popularny (2.0 HDi 109KM), jeden z lepszych diesli 2.0 na rynku. Konstrukcja samochodu klasyczna, bez udziwnień więc wszelkie naprawy można robić gdzie popadnie. Osiągi jak autobus i brakuje mocy podczas wyprzedzania, ale większości kierowców będzie odpowiadać. Dla mnie optimum do tego samochodu (masa 1600 kg) to około 150KM.
Działa, nie haczy, przełożenia dobrze dobrane. Nie mam uwag.
Bez rewelacji, ale to rodzinne auto i ma być wygodnie i tanio. Miło zaskoczył mnie sposób wybierania nierówności. Dobre na nasze drogi. Nietypowy rozmiar opon zwiększa koszty, ale opony kupuje się raz na kilka lat.
Widoczność dobra, duże okna, krótki przód, do tyłu warto zamontować sobie czujnik parkowania.
Klasyczne auto bez udziwnień w postaci wskaźników na środku, nawiewów czy radia w dziwnym miejscu. Liczba lampek w środku wystarczająca, sterowanie wszystkimi systemami intuicyjne, dobre umieszczenie drążka zmiany biegów. Panel nawiewów prosty w obsłudze i czytelny. Mi brakuje uchwytu na kubki w przedniej części kabiny i większej liczby gniazdek 12v.
czasami nie rozumiem działania klimatronika, ale to stary samochód i może jakiś czujnik nie działa. Ogólnie rewelacji nie ma ale narzekać nie ma co.
Wygodne przestronne auto, dla 5 osób rewelacja, w przypadku 7 bagażnik na podręczne pakunki. przestrzeń na nogi super, fotele wygodne. Bagażnik podobnie jak w Sharanie. Po wyjęciu foteli płaska przestrzeń. Można używać jak kampera.
To klekot, ale silnik Common Rail jest dość cichy. W porównaniu z TDI jest lepiej, ale do benzyny się nie umywa. Prędkość podróżna to 120 km/h i da się wytrzymać paręset kilometrów.
Ceny części niskie, opony dość drogie. Ogólne koszty podobne do kompakta. Jest tanio.
W porównaniu z przereklamowanymi Sharanami jest OK. Za mniejsze pieniądze mamy samochód tej samej klasy.
Ma swoje wady, ale nie ma tragedii. Najbardziej wkurzające jest ćwierkotanie dmuchawy. Łatwo wyłamać podłokietniki.
Nie stwierdzono. Wiadomo, że w samochodzie kilkunastoletnim z dużym przebiegiem, może się rozwalić wszystko, ale typowych nie ma.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 JTD 109KM 80kW [l/100km]

6,9