Ocena kierowcy - Lexus CT Hatchback 5d Facelifting

Radek, 6 lat temu
Silnik 200h 136KM 100kW
Rok produkcji 2016
Lexus CT Hatchback 5d Facelifting 200h 136KM 100kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Inne : Wizyty na stacji benzynowej, tak tanio jeszcze nie było...
Samochód mam dość nietypowy design nadwozia, osobiście kojarzy mi się troszkę ze zmniejszoną Toyotą Rav4. Jednym się podoba innym nie, niewątpliwie auto zwraca uwagę i jest rzadkim widokiem na polskich drogach.
Kilkanaście lat doświadczenia robi swoje. Silnik ciężko usłyszeć, jedynie podczas gwałtownego przyśpieszania nieprzyjemny jednostajny dźwięk ale to wina skrzyni biegów. Jak na auto miejskie dynamika na poprawnym poziomie. Nie jest to sprinter ale z wyprzedzaniem kłopotu nie ma. Trzeba nauczyć się wykorzystywać potencjał skrzyni i układu hybrydowego.
Skrzynia eCVT pracuje jak powinna. Ciężko powiedzieć o niej coś złego poza nieprzyjemnym odgłosem silnika przy mocnym przyspieszaniu ale taki już jej urok. Przy jeździe miejskiej działa bardzo gładko i kojąco dla kierowcy.
Muszę przyznać, że jestem pozytywnie rozczarowany. Jak na miejską hybrydę zawieszenie jest bardzo sprężyste. Posiadam wersję Elite standardowo wyposażoną w 15 (!) calowe koła a pomimo tego samochód prowadzi się bardzo pewnie nawet w trybie sport. Zima dopiero przede mną więc zobaczymy jak to będzie przy utracie przyczepności...
W każdym kierunku bardzo dobrze, plus za duże lusterka zewnętrzne, inni stawiają na design a Lexus postawił na funkcjonalność.
Jak dla mnie bardzo dobrze. Wszystko pod ręką, żadnych dziwactw. Wsiadasz i wiesz od razu gdzie czego szukać. Ale, brak podłokietnika na tylnej kanapie i uchwytów na napoje to jakieś nieporozumienie, przydało by się również gniazdo zapalniczki dla pasażerów tylnej kanapy. Natomiast materiał z jakiego wykonano tapicerkę przypomina nubuk, wiesz za co dopłacasz, dodatkowo na desce rozdzielczej znajdują się panele wykończone skórą a szyby w ostatniej fazie zamykania zwalniają aby nie hałasować nadmiernie. Drażni troszkę sygnał ostrzegawczy podczas cofania, którego nie można wyłączyć.
Wszytko działa tak jak powinno, miły dodatek to podgrzewane przednie wycieraczki.
Z przodu w porządku, mam 188 cm wzrostu i bez problemu znalazłem wygodną pozycję za kierownicą. Przestrzeń z tyłu jak na tą klasę pojazdów ani mała ani duża.
Cisza, spokój, niewiele rzeczy jest w stanie zakłócić podróż tym samochodem.
Jakie koszty? Hamulce wytrzymują nawet 100 tyś. km, brak turbiny, wtryskiwaczy, pasków, alternatora. Spalanie, 4,5 litra w cyklu mieszanym i wcale nie trzeba jeździć mega eco żeby taki wynik utrzymać. 15 calowe koła? Może wyglądają komicznie ale komplet opon kosztuje tyle ile jedna 18-stka...
Lexus CT tani nie jest, ale jego cena jest porównywalna z dobrze wyposażoną Toyotą Auris i sporo tańszy niż Toyota Prius. Wybór należy do Ciebie, w innych markach ten zespół napędowy w tej cenie nie ma konkurencji.
Nie stwierdzono.
Brak.