Ocena kierowcy - Lexus GS I

morfy86@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 3.0Q 212KM 156kW
Rok produkcji 1994
Lexus GS I 3.0Q 212KM 156kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : szkoda ze mozna tylko 1 opcje wybrac, ale mysle ze karoseria zasluguje na wyroznienie i jest naprawde niesamowita, samochod nie ma grama rdzy i nic sie nie zapowiada zeby bylo inaczej w przyszlosci. dodam jeszcze ze silnik rewelacja-cichutki i nie wezmie grama oleju.
Ogolnie w mojej ocenie lexus dostaje najwyzsza ocene- w koncu to lexus jaki by nie byl, czy z 90r czy z 2010r. Nasi mali koledzy z daleka dopracowali kazdy niemal szczegol do perfekcji dla uzytkownika, ktory po dzisiejszy dzien wyglada i dziala super. jesli chodzi o linie nadwozia to jest jakby ponad czasowa. po dzis dzien niektorzy znajomi mnie pytaja o rocznik auta, sugerujac okolice 2000 roku, co tak naprawde wzbudza pozytywny usmiech na twarzy.
pracuje bardzo dobrze od dolnych obrotow, oczywiste jak kazdy japonczyk lubi wysokie obr, wiec jak chcemy czegos wiecej to trzeba pokrecic wyzej w koncu to prawie 2 tony.
bardzo ladnie przelacza, nie szarpie i nie wariuje przy malych predkosciach, przy duzych rowniez jest dobrze, plynnie przelacza, prawie niezauwazalnie.
nalezy pamietac ze to tylno napedowiec, mimo wszystko latwo go poskromic, nalezy uwazac jednak na mokrym a juz napewno gdy spadnie snieg, jak ktos ma troche wyobrazni to raczej z tego skorzysta. dla mnie super sie prowadzi w kazdych warunkach.
z widocznoscia juz troche gorzej, w srodku dosc grube slupki boczne przeszkadzaja co nie co. z przodu nie wiadomo kiedy sie maska zaczyna konczyc-przynajmniej widac kiedy sie zaczyna, jesli chodzi o tyl to jest jeszcze gorzej, tyl auta jest jakby podniesiony troszke ku gorze i przy parkowaniu nalezy bardzo uwazac. wprawieni kierowcy raczej sobie poradza- z grubsza wszystko na wyczucie.
jest troszke do przyciskania, ale deska rozdzielcza wraz z konsola glowna jak na te lata zostala zaprojektowana ponadczasowo (moim zdaniem) generalnie wszystko na miejscu i pod reka. jak dla mnie to tylko przycisk od wylaczania trakcji moglby byc gdzies przy skrzyni. reszta naprawde super.
lexus nagrzewa sie bardzo szybko, a wiec cieple pow. w chlodne dni mamy bardzo szybko. gdy pada lub jest wilgotno na zewnatrz szyby nie paruja-duzy + za to. klimy jeszcze nie testowalem zw na krotki okres posiadania samochodu-do lata jeszcze troche, ale sadze ze climatronik bedzie sie spisywal b.dobrze.
majac takiego kolosa nie powinnismy narzekac na przestrzen, jesli chodzi o tyl to mam wrazenie ze jest jeszcze lepiej jak z przodu-komfort naprawde wysoki. jak dla mnie, mimo ze mam obnizony fotel kierowcy to czasami zdarzy mi sie zachaczyc wlosami o sufit-zaznaczam czasami, a mierze 187 cm, zastanawiam sie jak to wyglada u wyzszych osob.
jest dobrze, ale nie najlepiej. powyzej 140 km/h slysze wiatr,ale tylko od kierowcy-byc moze to tylko uszczelka od okna do wymiany-ale jednak. zaznacze tylko ze silnika prawie wogole nie slychac tak do 100km/h, chyba ze otworzymy troche szybe by posluchac rzedowej szostki jak wchodzi w obroty.
jesli chodzi o naprawy to nie mam pojecia jakie koszta, bo jeszcze sie nic nie zepsulo i mam nadzieje ze tak bedzie. spalanie szacuje na jakies 20 l/gazu po miescie-normalnie operujac pedalem gazu(bez agresji, ale nie emerycko) w trasie mniej wiecej 17 l/gazu, generalnie za 100 pln robie 200 km po Warszawie.
pieniadze ktore trzeba teraz zaplacic za to auto wogole nie sa wygorowane, a wrecz za niskie w moim odczuciu, oczywiscie nie kazdy moze sobie pozwolic na lexusa, ale mysle ze niezawodnosci, wygoda i bezpieczenstwo sa warte wydania wiekszej gotowki. wiekszosc spoleczenstwa mysli ze jak kupi auto mlodsze rocznikiem i zaplaci tyle samo lub nawet mniej to ze lepiej na tym wyjda- sadze ze czestotliwosc wizyt w serwisie lub tez u mechanika z drobnymi i wiekszymi naprawami bardzo szybko odwroca szale plusow na kozysc lexusa tego czy innego, w koncu lexus to lexus.
nic sie nie wydarzylo.
nic sie nie wydarzylo.