Ocena kierowcy - Lexus IS I Kombi

Aezakmi, 3 lata temu
Rok produkcji 2003
Lexus IS I Kombi 2.0 155KM 114kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne
Zawsze mi się marzył ten samochód, więc go kupiłem. Jazda nim daje dużo przyjemności, jest dynamiczny, skrzynia pracuje gładko i każdy bieg wchodzi idealnie. Spalanie może trochę zniechęcać, bo wychodzi ok 14L/100km benzyny i 13L/100km gazu (przy normalnej jeździe, czyli kręcenie silnika do ok 5000RPM). IS200 jest naprawdę cichy w środku, podczas jazdy można swobodnie rozmawiać, bez przekrzykiwania silnika lub wydechu. Jest też kilka mankamentów takich jak: łamiące się kluczyki, rdzewiejące sprężynki w czujnikach położenia świateł, psująca się zmieniarka płyt w radiu czy rdza na karoserii (przeważanie czubek maski, progi, doły błotników, klapa tylna) lecz to są drobnostki, które można serwisować tanim kosztem lub naprawić to samodzielnie. Czy bym kupił ten samochód jeszcze raz? TAK! :)
Bardzo dynamiczny + ten miły zastrzyk mocy przy ok 4200RPM 100km/h osiąga w ok 9 sekund
Ideał, biegi wchodzą doskonale!
Trochę rdzewieje, czubek maski, tylna klapa, progi doły błotników
Po 3 latach jazdy, nadal nie mogę wyczuć auta przy cofaniu. Tylna szyba jest za mała.
Szybko się nagrzewa
Samochód jest dość ciasny
Jest tak cichutko, że przy 140 można swobodnie rozmawiać, nawet szeptem, słychać tylko delikatne mruczenie wydechu ;)
Czujniki poziomowania świateł często się psują, kluczyki często się łamią, zmieniarka w radiu często się uszkadza (u mnie pękły zębatki) dodatkowo kaseta z jack brzęczy.
Wyskoczył mi Check engine (dokładnie błąd P1346), jeździłem z tym błędem ok 2 lata, silnik pracował dość normalnie, tylko nie załączał się VVTI. Winą był przestawiony rozrząd o 1 ząbek. Po naprawie, wszystko wróciło do normy :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 155KM 114kW [l/100km]

Usterki Lexus IS I