Ocena kierowcy - Lexus IS II Sedan

Radek, 6 lat temu
Silnik 250 208KM 153kW
Rok produkcji 2009
Lexus IS II Sedan 250 208KM 153kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
To mój trzeci Lexus z rzędu. Polubiłem, pokochałem? Spokój, elegancja, niezawodność, osiągi. Samochód nierzucający się w oczy. Linia nadwozia bardzo konserwatywna. Wnętrze podobnie, bardzo ergonomiczne.
Silnik bardzo harmonijnie rozwija moc i błyskawicznie reaguje na każde naciśnięcie pedału gazu. Do 3 tyś. obrotów cisza, powyżej miły dla ucha pomruk.
Czasami odnoszę wrażenie, że skrzynia jest bezstopniowa. Automat chodzi miękko i delikatnie. Dla masochistów łopatki do zmiany biegów przy kierownicy.
Samochód prowadzi się pewnie i przewidywalnie. Troszkę twarde ale to wina standardowych nisko profilowych opon.
Jeśli chodzi o widoczność to jest dobra. Niestety nie dam oceny doskonale ze względu na dwie rzeczy: nisko poprowadzoną linię dachu, która powoduje, że trzeba pochylać się dojeżdżając do świateł oraz bardzo grube przednie słupki więc czasami trzeba pokręcić głową zmieniając kierunek jazdy.
Wsiadasz i wiesz gdzie co jest. Posiadam wersję Comfort czyli bez nawigacji - nie potrzebowałem jej, dzięki temu obsługa klimatyzacji i audio jest banalna, każda opcja pod dedykowanym klawiszem. Bardzo lubię elektryczną regulację kolumny kierownicy, która odsuwa się przy wysiadaniu. Elektro-chromatyczne lusterka zewnętrzne działają szybko ale nie powodują, że w nich widać tylko jasną plamę.
Lexus grzeje i chłodzi jak trzeba, bardzo wydajne ogrzewanie i wentylacja przednich foteli.
Jak dla mnie, czyli osobnika o wzroście 189 cm to samochód w systemie 2 plus 2. Brak możliwości złożenia oparcia tylnej kanapy choć jest wnęka do przewozu dłuższych przedmiotów.
Mój trzeci Lexus, który potwierdza, że chyba bardziej wyciszyć się samochodu nie da...
Klasa premium więc i koszty premium, ale z uwagi na legendarną bezawaryjność płacimy tu raczej za prestiż.
Za tą cenę jakość doskonała, a piszę to jako były właściciel BMW i Audi czyli bezpośrednich konkurentów.
Brak.
Brak.