Ocena kierowcy - Lexus IS II Sedan

BP, 4 lata temu
Silnik 350 310KM 228kW
Rok produkcji 2006
Lexus IS II Sedan 350 310KM 228kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Ogólnie samochód bardzo fajny. Daje dużo frajdy z jazdy. Silnik to poezja a prowadzenie bardzo pewne. Raczej auto dwuosobowe, na rodzinne się nie nadaje. U mnie jest jako drugie auto, taka moja zabawka, a do wożenia rodziny mamy SUV'a w dieslu więc jest ok :) Spalanie adekwatne do osiągów. Samochód raczej bezawaryjny. Jedyny spory mankament to jakość wnętrza, które po latach lubi trzeszczeć a pokrycie deski pęka.
Mocny i elastyczny. Mój egzemplarz ma więcej mocy niż podaje producent. Fajny dźwięk i spalanie na przyzwoitym poziomie.
Jak na dość prostą i nienajnowszą już konstrukcję jest ok. Szybkość wystarczająca jednak zmiany przełożeń wyczuwalne. Podobno pancerna :)
Prowadzi się pewnie. Jest twardo ale pozostaje nieco komfortu. Na drogach dobrej jakości jest super.
Mi się podoba. Mniej popularny i rzadziej spotykany niż np. konkurencyjne BMW 335i. Wersji 350 w Polsce jest bardzo mało więc łatwo "zawstydzić" niejedno mocne auto :)
OK
OK ale nieco gorzej niż u niemieckiej konkurencji
OK
Z przodu wystarczająco z tyłu ciasno.
Jak na Lexusa średnio. Słychać szum przy wyższych prędkościach (szyberdach). Silnik słychać (w końcu duży motor i lekko zmodyfikowany wydech) ale mi to nie przeszkadza :)
Spore koszty paliwa ale to normalne przy takim silniku. Ceny części na akceptowalnym poziomie a do tego mała awaryjność.
Minus za jakość wnętrza. W moim już wiekowym egzemplarzu lubi poskrzypieć i potrzeszczeć. Pęka pokrycie deski rozdzielczej, skrzypi fotel kierowcy. Za to skóra wysokiej jakości i po latach całe wyposażenie działa!
Lubią "stanąć" zaciski. Uszkodzony przepływomierz (raczej nietypowa usterka dla tego modelu)
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 350 310KM 228kW [l/100km]