Ocena kierowcy - Lexus IS II Sedan

Marcin_KRK, 15 lat temu
Silnik 220d 177KM 130kW
Rok produkcji 2008
Lexus IS II Sedan 220d 177KM 130kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Inne : System nagłośnienia Mark Levinson - 14 głośników, pełny system 5.1 - SALA KONCERTOWA !!!!!!!
Generalnie auto OK ale przeznaczone dla spokojnego "emeryta". Dużo lepiej wygląda niż jeździ :) Bardzo wygodny !
turbo dziura <2000rpm auto nie przyspiesza Parametry 177KM i 400nm robią wrażenie tylko w katalogu. W rzeczywistości auto ma przeciętne osiągi! Wibracje silnika za bardzo odczuwalne w kabinie! Po pierwszych jazdach po mieście bardzo się rozczarowałem ale pomyślałem, że przecież to Diesel więc na trasie będzie wzorowo... i tu kolejne rozczarowanie: aby dynamicznie podróżować trzeba cały czas zmieniać biegi pomiędzy 4,5,6 aby wykorzystywać moc samochodu bo o wykorzystaniu momentu obrotowego na trasie trzeba zapomnieć (patrz "skrzynia biegów"), co przy Dieslu to chyba nie o to chodzi ! Dodam, że jeździłem Toyotą Avensis z tym silnikiem i w porównaniu wrażeń z jazdy jakie można poczuć w Avensis to IS jest jak wół!!! Podsumowując: ten silnik w Lexusie to kompletne nieporozumienie!
BARDZO ŹLE ZESTOPNIOWANA SKRZYNIA BIEGÓW !!! trudnosci z wrzuceniem jedynki przy przełączaniu 1-2-3 zgrzyt !?! pierwszy bieg za krótki Jest to najsłabszy punkt samochodu! Wygląda tak jakby Lexus wsadził tą skrzynie przypadkowo do tego modelu !!! W serwisie powiedzieli, że na 6 biegu nie powinno się przyspieszać !??!! a na jakim biegu jechać na autostradzie jak 5-ka kończy się (>3600RPM) przy ok 130 km/h !?! Po jeździe testowej powiedzieli: faktycznie 5-ty bieg jest krótki... !!!!????!!!! Dodatkowo bardzo drży lewarek skrzyni biegów, na postoju - komentarz serwisu: Ten Typ tak ma...
Układ zawiszenia, kierowniczy - WZOROWO !!! Wał napędowy "wyje" na 6-tym biegu w zakresie 2000-2700RPM ! W serwisie mieli poprawić ale jakoś minęło 4 miesiące i nadal jest tak samo!
Barzdo dobra !!! Czujniki parkowania + kamera cofania bardzo ułatwiają manewry na parkingu !!!
Wszystko na swoim miejsu. Obsługa w pełni intuicyjna.
WZOROWO! W lecie: klima + wentylowane fotele - bajka! Zimy jeszcze nie ma ale w kilka chłodnych dni doceniłem ogrzewanie postojowe i podgrzewane fotele!
Jak dla mnie - trochę ciasno! Z tyłu brak miejsca na nogi!!!!!!!!! Za moim fotelem z trudem mieści się teczka !?! I dodam, fotel mam ustawiony tak aby nie ocierać głową w podsufitkę :) Auto raczej na 2 osoby średniego wzrostu. Bagażnik przeciętny.
CISZAAAA !!!
W mieście uzyskałem wynik 16,3 l/100km ???!!! Był to wynik po spaleniu całego baku nie po 10 czy 20 km ! Średnio cykl miejski to 13,4 l/100km Trasa - 9 - 9,5 l/100km Serwis tlumaczy, że spalanie spadnie po przejechaniu 10000 km. Jechałem też innym nowym Dieslem w trasę ok 2500km i spalanie było odrazu niewielkie (7,2)przy tym samym stylu jazdy. Wiec nie bardzo wierze w słowa "SERWISU"
Jakość wykonania naprawdę DOBRA !!! Spasowanie elementów doskonałe!!! Silnik i skrzynia - POMYŁKA !
Drżący lewarek skrzyni biegów "Wyjący" wał napędowy na 6-tym biegu
Zbyt mały dystans przejechany aby coś się zepsuło i liczę, że się nie zepsuje bo to w końcu Lexus

On - zużycie paliwa dla silnika 220d 177KM 130kW [l/100km]

10,6