Ocena kierowcy - Lexus IS II Sedan

Hubert, 5 lat temu
Silnik 220d 177KM 130kW
Rok produkcji 2007
Lexus IS II Sedan 220d 177KM 130kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Wnętrze, wysoka jakość materiałów i świetne spasowanie całości. Ergonomia wnętrza na najwyższym poziomie. Doskonały system audio.
Silnik : Bez komentarza... W tej klasie auta tak problematyczny diesel jest nieporozumieniem.
Wnętrze jest bardzo komfortowe i ekonomiczne. Materiały są bardzo wysokiej jakości a system audio Mark Levinson gra doskonale. Piorunujący wygląd. Niestety daję 3 gwiazdki gdyż doskonałą całość totalnie niszczy przeklęty silnik diesla który jest po prostu niewypałem w tej klasie auta.
Jak wspomniałem wyżej... Silnik jest motoryzacyjną tragedią. Jego awaryjność jest bardzo wysoka i przede wszystkim niezwykle kosztowna. Kultura pracy w zimne dni jest na poziomie Ursusa C330. W moim Lexusie przy przebiegu niespełna 170 000 km padła uszczelka pod głowicą. Dodatkowo wtryskiwacze były zapieczone. Za jedną sztukę, która nie przeżyła wyciągania, zapłaciłem 1200 złotych. Cała naprawa kosztowała mnie ponad 5 tysięcy złotych i choć wszystko zostało wykonane profesjonalnie, nadal nie miałem pewności czy sytuacja się nie powtórzy. Te jednostki to tykająca bomba. Po paru miesiącach posypała się pompa wtryskowa która uszkodziła także wszystkie wtryskiwacze. Koszt 11 tysięcy złotych... Masakra. Odradzam zakupu Lexusa z jednostką 2.2 D- CAT. Polecam ten model z silnikiem benzynowym 2.5 V6.
Skrzynia biegów jest strasznie głośna a naprawa do tanich nie należy, jednak nie są one raczej awaryjne.
W tym aspekcie Lexus jest liderem wśród samochodów, którymi miałem przyjemność jeździć. Jest wręcz przyklejony do drogi. Prowadzi się bardzo pewnie i przede wszystkim komfortowo. Prowadzenie tego auta to czysta przyjemność.
Troszkę miękki lakier. Poza tym jest ok.
Przyzwoita.
Jak na tą markę przystało, wszystko przemyślane i usytuowane w tym miejscu, w którym być powinno.
Klimatyzacja znakomita, natomiast zimą trzeba trochę poczekać by było ciepło w środku. Niestety jest to zasługa beznadziejnego silnika diesla. W wersji benzynowej jest o wiele lepiej pod tym względem.
Z przodu jest mega wygodnie. Z tyłu troszkę mało miejsca dla wyższych osób, jednak jest to do zaakceptowania.
Samochód perfekcyjnie wyciszony. Nie słychać nawet głośnego diesla. System audio sygnowany przez Mark Levinson zamienia to auto w salę koncertową.
Gdyby nie diesel, na pewno byłoby tutaj 5 gwiazdek.
Mała ilość gwiazdek to znów wina tego awaryjnego silnika D-Cat . Poza tą wpadką auto jest na prawdę dopracowane.
Brak
Silnik! Psuje się dosłownie wszystko.

On - zużycie paliwa dla silnika 220d 177KM 130kW [l/100km]

13,0