Ocena kierowcy - Lexus LS II

psich1cer, 16 lat temu
Rok produkcji 1997
Lexus LS II 4.0 294KM 216kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Tak naprawdę jest kilka rzeczy które miło zaskakują: 1. zawieszenie - chydropneumatyczne (możliwość podniesienia/opuszczenia jak i utwardzenia wozu, do tego automatyczne czuwanie przy przechyłościach... to naprawdę działa 2. Wyciszenie wnętrza oraz bardzo cicha praca silnika 3. Fabryczny system audio 4. Wygoda, wygora i jeszcze raz wygoda.
Układ elektryczny : w moim egzeplarzu przepaliło się kilka żaruweczek we wnętrzu pojazdu, koszty znikome jednak dość cięzko się do tego dotać i trzeba zostawić auto na pół dnia w warszatacie
Auto jest naprawdę godne polecenia. Moc w miarę wystarczająca (choć zależy od wymagań). Komfort na wysokim poziomie - na pewno przewyższa BMW jak i MB z podobnych roczników (wiem bo miałem). Spalanie również w stosunku to wyżej wymienionych modeli zdecydowanie niższe choć auto nie zachęca tak jak BMW do szybkiej jazdy - z resztą prawie bez wciskania gazu i tak zawsze jesteśmy pierwsi na światłach, gdy przełączymy guziczek odpowiadający za charakterystykę zmiany biegów na "power" to żarty w ogóle się kończą ;-) Komfort na wysoki poziomie. Fabryczny system auto również godny polecenia, fabryczna zmieniarka nigdy nie odmówiła posłuszeństwa, nigdy nie przeskoczyła na polskich dziurawych drogach... Ogólnie dobre auto dla wygodnych.
Miałem już nie jedno auto ale nigdy nie słyszałem tak cichego V8, auto nieźle się wkręca i nieźle ciągnie już od samego do dołu, choć prawdziwego kopa dostaje dopiero powyżej 3500-4000rpm
Niezależnie czy jeździmy agresywnie czy "na emeryta" - praktycznie w ogóle nie słychać ani nie czuć zmiany biegów
Doskonały choć jednak trochę ustępuję BMW
Nie ma się do czego przyczepić poza światłami... jako że zalicza się do do widoczności (w nocy) to standardowe oświetlenie jest beznadziejne i lepiej od razu zmienić na ksenony
Wszystko na swoim miejscu. Niczego nie trzeba szukać (no może poza włącznikiem tylnego światła przeciw mgielnego). Obsługa wszystkich przycisków bardzo intuicyjna.
Na temat klimy się nie wypowiem gdyż auto zakupiłem pod koniec października więc nie miałem okazji używać. Ogrzewanie natomiast sprawuje się rewelacyjnie - dosłownie po przejechaniu 2-3km w trybie auto zaczyna wydobywać się ciepłe powietrze by po kolejnym kilometrze nagrzać kabinę do ustawionej temperatury. Podgrzewane siedzenia również są bez zastrzeżeń.
Z przodu idealnie. Można sobie dostosować po prostu wszystko i zaprogramować na przycisk by w razie gdy żona coś przestawi wszystko wróciło na swoje miejsce (tak jak lubimy) ;-)
BMW E32, E38, E39, E46, MB W210, W140 to przy tym tarpany - trzeba sie przejechać by mieć porównanie; jest po prostu rewelacyjnie
Za rozrząd z wymianą filtrów i płynów wyszło 1600zł więc jak na auto tej klasy chyba normalnie. Poza tym mam do wymiany kilka żaróweczek podświetlających guziczki w kabinie. Poza tym wszystko działa, nic nie wymaga naprawy/poprawy/wymiany więc chyba jest ok.
Za te pieniądze naprawdę ciężko znaleźć konkurenta. Jak pisałem wcześniej flagowe modele BMW, Audi czy Mercedesa z podobnego rocznika zostają w tyle.
Gdyby nie kilka przepalonych żaróweczek podświetlających guziczki czy przepalona żarówka świateł drogowych to było by idealnie... ale myślę że to są naprawdę detale i można tego w ogóle nie brać pod uwagę
brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 294KM 216kW [l/100km]