Ocena kierowcy - Lexus NX I SUV

kamillo, 6 lat temu
Silnik 200t 238KM 175kW
Rok produkcji 2016
Lexus NX I SUV 200t 238KM 175kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort podróżowania i materiały w kokpicie ( skóra na boczkach drzwiowych i desce rozdzielczej, miękkie skórzane i pachnące naturalną skórą fotele). Jeśli się już pojawia plastik to jest twardy, sprawia wrażenie litej struktury, przy pukaniu nie słychać pustej przestrzeni ( Q5 ).
Najładniejszy SUV na rynku, bije niemiecką konkurencję nie tylko pod względem wyglądu ale również jakością materiałów. Kolor mojego NX to biały metalik, proszę porównać ten kolor z białym metalikiem innych aut premium np. BMW czy VOLVO- to jest inna skala białego metaliku. Mojego lexusa mam w wynajmie terminowym do końca roku, później biorę następnego już po liftingu. Chciałem popróbować inne marki premium, przez kilka dni dostałem do pojeżdżenia BMW X3 - jedyny konkurent NX-a ale tylko w benzynie ! ( zwłaszcza zawieszenie, automat i ukł.kierowniczy super) niestety wygląd i materiały w środku i design to nie lexus. Audi Q5- to dopiero porażka nie chce go aż tak krytykować ( DSG - powolne, w środku plastikowy trąca skodami, toporny i bez polotu z zewnątrz zbyt zachowawczy) bo mi tu miejsca by brakło ale na samą myśl, że go już zwracam poprawiał mi się humor. GLC - nic specjalnego, głośny i to jak bardzo, dosyć brzydki i te skrzypiące plastiki - koszmar.
Ładnie brzmi, dobrze wyciszony, dynamiczny, lubi popić.
automat 6-biegowy, klasyczny, dosyć szybki, nie tak dobry jak w BMW ale doceniłem go kiedy pojeździłem DSG.
świetnie wybiera nierówności, cicho pracuje zawieszenie, dobrze wyciszony. Tym autem się płynie a nie jeździ. Doskonały komfort podróżowania.
Średnia. Efekt-koszt niesamowitego wyglądu.
ok.
Szybko schładza klima i cicho pracuje. W Q5 to porażka ( głośna i mało wydajna ).
Kabina przestronniejsza i to znacznie niż w Q5, ciut za mały bagażnik.
Podobnie jak u konkurencji. GLC i BMW w dieslu głośniejsze, w Q5 strasznie słychać szum z podwozia i kół.
Dla mnie ok wszystko mam wliczone w ratę oprócz paliwa. Lubi popić konkurencja jest oszczędniejsza.
W podobnym wyposażeniu ceny wszystkich aut premium są porównywalne.
Brak.
Brak.