Ocena kierowcy - Lexus NX I SUV

Rok produkcji 2014
Okres użytkowania: 5 lat
Lexus NX I SUV 300h 197KM 145kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Lexus NX to według mnie suv idealny. Jeździłem nim 5 lat pokonując prawie 170 tys i nigdy mnie nie zawiódł. Nigdy nie miał nawet drobnej usterki, nigdy nic się nie zepsuło. Rozwiązania techniczne, jakość wykończenia, wyciszenie i komfort to duże plusy samochodu. Gdybym miał szukać wad to mam dwie. Jedna to faktycznie nie duży zbiornik paliwa i przy częstych jazdach autostradą zmuszało mnie to nieraz do poszukiwania stacji do tankowania. Druga to skrzynia biegów która podczas przyspieszania była słyszalna. Generalnie podsumowując jestem i byłem bardzo zadowolony i kupiłbym Lexusa drugi raz bez zastanowienia. Na duży plus zasługują też fotele. Dopiero teraz gdy przesiadłem się do innego samochodu z marki premium widze jak niezwykle wygodne były w Lexusie siedzenia i zawieszenie. Wysiadałem z niego bez jakichkolwiek buli kręgosłupa teraz go odczuwam po 400-500 km.
W połączeniu z hybryda działa rewelacyjnie i bardzo szybko startuje. Wiele razy na światłach sportowe i mocne samochody były daleko za mną. To dzięki połączeniu baterii i silnika 2,5 l. Bardzo dynamiczna i cicha jednostka. Minus to ograniczenie prędkości ok 180 km , szybciej go odcina.
Bardzo dobra ale jest słyszalna przy przyspieszaniu
Rewelacyjny, chce się połykać kolejne kilometry. Precyzyjny i dokładny
Piękna linia, dalej świeżo wyglądająca
Bardzo dobra i dobrze czuć przód samochodu oraz tył. Oczywiście pomaga kamera która jest w standardzie.
Od razu czułem się jak w domu. Wszystkie przełączniki pod ręką. Intuicyjnie wszystko się wybiera
Tez same plusy, nigdy mnie nie zawiodła, szybko odparowuje szyby
Bez zastrzeżeń i z przodu i z tyłu bardzo wygodne fotele.
Takie jak powinno być w samochodzie premium
Nic mnie nie zaskoczyło , samochód był bezawaryjny
według mnie najlepsza. Samochód doskonale wyposażony już w podstawie
Nigdy nie miałem żadnej usterki w samochodzie. Poza obowiązkowymi przeglądami i wymianą płynów, oleju nigdy samochód się nie popsuł i nie był w serwisie. To duży plus dla Lexusa
Brak , nie miałem żadnej usterki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 300h 197KM 145kW [l/100km]

8,3