Ocena kierowcy - Lexus RC Coupe

piotr, 5 lat temu
Silnik 200t 245KM 180kW
Rok produkcji 2016
Lexus RC Coupe 200t 245KM 180kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Karoseria : niepowtarzalny wygląd. Jeżdżę autem rok...a w warunkach drogowych widziałem dopiero dwa takie samochody
Układ hamulcowy
Samochód jest doskonałą alternatywą dla osób chcących wyróżnić się wśród oklepanych "niemców".
Samochód fanie się zbiera, zwłaszcza powyżej 140-150 km/h. Jest jednak nieadekwatnie paliwożerny w stosunku do tego co oferuje, ale może być także bardzo oszczędny przy jechaniu "na wynik" (poniżej 6 litrów/100km).
Klasyczna, hydrauliczna bardzo płynnie zmieniająca biegi. Charakterystyka i szybkość zmiany biegów zmienia się względem wybranego trybu jazdy (eco, normal, sport, sport+)
pomimo sztywnego zawieszenia samochód komfortowy
bardzo dobra widoczność jak na coupe
Jak dla mnie ergonomiczne i klasycznie....dużo przycisków fizycznych pod ręką mi osobiście bardzo odpowiada, ale niektórzy wolą ekrany dotykowe....kwestia gustu. jakość użytych materiałów PIERWSZA KLASA !
SUPER
Dla kierowcy i pasażera obok...MEGA wygodne siedzenia, ale z tyłu siedzenia raczej dla dzieci.
To chyba największa zaleta samochodu ! Lecisz ponad 200 a wdaje się że masz za 140 km...każdy kogo posadziłem z boku i zapytałem ile jechaliśmy mylił się o dobre kilkadziesiąt km/h
Na razie tylko serwis i paliwo. Mógłby być tańszy serwis (bo też co 15k km) i mógłby mniej palić, ale tak to by każdy chciał. kupując liczyłem sie z tym więc nie ma co płakać teraz :)
Za tą cenę raczej nie kupi się ładniejszego, lepiej wyposażonego i lepiej wykonanego auta. Niemiecka konkurencja pod tym względem z tyłu.
tarcze i klocki zmienione na gwarancji (porysowane tarcze)
BRAK

Pb - zużycie paliwa dla silnika 200t 245KM 180kW [l/100km]