Ocena kierowcy - Lexus RC Coupe

michael000, 5 lat temu
Silnik 200t 245KM 180kW
Rok produkcji 2015
Lexus RC Coupe 200t 245KM 180kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Połączenie komfortu z pewnością prowadzenia. Nawet fotele, które świetnie trzymają na boki, sprawiają wrażenie sportowych, a jednak w ogóle nie męczą, nawet na długich trasach.
To mój drugi lexus. Generalnie jestem bardzo zadowolony i pomimo ponad 100 000 przejechanych km wciąż chętnie do niego wsiadam, co jest o tyle ważne, że już kilka razy biłem się z myślami, czy nie wymienić na coś innego, z uwagi na spory przebieg i związaną z tym utratę wartości. Trudno jednak o alternatywę, która by mnie satysfakcjonowała. Najbliżej mi do mocniejszego RC F, bo niemiecka konkurencja kompletnie do mnie nie przemawia, choć próbowałem się przekonać. Zamawiającym polecam dopłatę do szpery, która pomaga zimą oraz świetnego audio Marka Levinsona (chyba nie ma lepszego audio na rynku).
W tym nadwoziu chciałoby się by był mocniejszy. Moc rozwija jest dość liniowo, jak stare dobre wolnossące V6. Niestety brzmienie pozostawia sporo do życzenia... Poza tym jest całkiem paliwożerny.
Skrzynia reaguje z lekkim opóźnieniem, co na początku mnie irytowało. Teraz już się przyzwyczaiłem i w ogóle tego nie czuję. Docenić natomiast należy płynność działania.
Bezpośredni, daje dobre wyczucie, ale nie jest nerwowy.
Lubię linię tego auta, zdecydowanie się wyróżnia i wciąż przyciąga spojrzenia ludzi na drodze.
Bardzo dobra, zwłaszcza, jak na coupe. Pomaga blindspot monitor, bo nie trzeba się oglądać za ramię...
Bez zastrzeżeń. Nie mam też problemów z TouchPadem, który tak często jest krytykowany przez dziennikarzy. Za to sam system info-rozrywki (w tym nawigacja) jest przestarzały i np. BMW ma tu zdecydowanie lepsze rozwiązania.
Ogrzewanie i klimatyzacja bardzo dobra - skuteczna i cicha. Podgrzewane fotele i kierownica robią robotę zimą - polecam. Mam natomiast niedosyt jeśli chodzi o wentylację foteli - w upalne dni okazuje się za słaba, ledwo wyczuwalna.
Dla kierowcy i pasażera wystarczająca, z tyłu akceptowalna tylko przez dzieci, ale to w końcu coupe. Uwaga, z tyłu jest lepiej, jak w LC ;)
Bardzo dobre, komfortowe.
Relatywnie duże spalanie. Poza tym przeglądy co 15 tys.
Bardzo dobry.
Tarcze wymieniane na gwarancji - była jakaś felerna partia, którą serwis wymieniał w ramach gwarancji.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 200t 245KM 180kW [l/100km]