Ocena kierowcy - Lexus RX L SUV

RX L, 5 lat temu
Silnik 450h 313KM 230kW
Rok produkcji 2018
Lexus RX L SUV 450h 313KM 230kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Samochód zaprojektowany do bardzo komfortowej jazdy, co niewątpliwie się udało i w tym zakresie bezkonkurencyjny. Właściwie wszyscy pasażerowie drugiego rzędu siedzeń podkreślają bardzo wysoki komfort jazdy określając, że tym samochodem sie płynie a nie jedzie (to skojarzenie nasunęło się kilkunastu osobom). Doskonale wyciszony (nawet przy dużych prędkościach) co pozwala cieszyć się nie spotykanej jakości dzwiękiem audio ze sprzętu zaprojektowanego i dostarczonego przez słynącą z audiofilskiego zacięcia firmę Mark Levinson. Na uznanie zaslugują także przyśpieszenia drogowe od 40 do 80 i od 80 do 120 tu odsyłam do km77 . com (zakładka - Mediciones propias)
Silnik niedoładowany o wysokiej kulturze pracy bez zjawiska turbo dziury. Napęd hybrydowy według mnie najlepszy na rynku pozwala realnie cieszyć się spalaniem benzyny od 6.4l do 7.8l na 100km.
Brak opóźnień przy zmianie biegów. Jednak towarzyszący dźwięk tej skrzyni nie cieszy ucha i nie pasuje do wyciszenia tego samochodu choć nie jest dokuczliwy.
Bardzo stabilny nawet przy dużych prędkościach. Prowadzi się pewnie i daje poczucie panowania nad samochodem. Jak dla mnie tosamochód powinien być wyposażony w szersze opony nie 235 a co najmniej 255 lub więcej. Pozwoliłoby to na jeszcze lepsze przeniesienie mocy silników i ograniczyłoby zrywanie przyczepności przy gwałtownym wciśnięciu pedału przyśpieszenia.
Ten samochód oferuje najwięcej w swojej klasie miejsca na nogi. Szczególniew drugim rzędzie- tu odsyłam do km77 . com (zakładka - Mediciones propias)
Bezkonkurencyjne.
Średnie spalanie na poziomie 7.4l na 100km (przy normalnej jeździe) dla samochodu o wadze 2.3 tony z silniiem 3.5l V6 to bardzo przyzwoity rezultat. Oczywiście takie spalanie wymaga świadomego operowania pedałem przyśpieszenia
Brak
Brak