Ocena kierowcy - Lexus UX Crossover

Damian, 6 miesięcy temu
Silnik 200 171KM 126kW
Rok produkcji 2019
Lexus UX Crossover 200 171KM 126kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Auto kupione za 150 000 zł. Z wolnossacym, 4 cylindrowym silnikiem. Za tą cenę to był chyba najlepszy z możliwych wyborów. Jeśli chodzi o sprawy techniczne nie było najmniejszych problemów, a korzystanie z serwisu Lexus Leszno to czysta przyjemność.
Działa poprawnie. Nie było z nim najmniejszych problemów. Moc jest wystarczająca. W trybie sport auto jest całkiem szybkie.
No cóż. Jest to największy mankament. Jednostopniowa skrzynia nie robi szału. Szczególnie dźwiękowego. Co prawda zrzuca biegi co jakiś czas, ale szczególnie na autostradach/ekspresówkach przy przyspieszaniu potrafi wkurzyć.
Top. Auto świetnie trzyma się drogi. Ma bardzo niski środek ciężkości co sprawia, że nawet wchodząc w ostry zakręt czujesz się pewnie i wiesz, że pokonasz go bez jakiegokolwiek problemu.
Kolor perłowy jest przepiękny. Jak z resztą każdy z gamy dostępnych kolorów.
Widok do tyłu do najlepszych nie należy. Boczne okna w tylnych drzwiach też do największych nie należą.
Plus za miejsce na telefon i obszerny schowek po podłokietnikiem. Brakuje miejsca na okulary przeciwsłoneczne.
Brak zarzutów.
Jak na crossovera jest naprawdę ok. Na miejscu kierowcy jest wręcz luksusowo w porównaniu z konkurencja.
Jest totalna cisza. Jedynie opony runflat potrafią dać o sobie znać na niektórych nawierzchniach.
Właśnie wymieniałem klocki (przód tył) i tarcze w serwisie. Całość wyszła ok 1500 zł. Koszty serwisu (przegląd jest co 15k km) to koszt 1500-2000 zł. Biorąc pod uwagę absolutna bezawaryjność jest naprawdę ok.
Jestem zachwycony zakupem. Auto mam już 4 lata i były to najlepiej wydane pieniądze. Nawet seryjne radio gra świetnie.
Z drobiazgów wymieniałem uszczelkę pod szyba. Potrafi coś zaskrzypieć w drzwiach, które są zdecydowanie najsłabiej wykończone. Może to też wina tego, że moje auto było z początku produkcji. Bodajże 2 rzut do PL.
Kompletna bezawaryjność przy 92 000 km przebiegu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 200 171KM 126kW [l/100km]

6,1