Ocena kierowcy - Mazda 121 II

N., 16 lat temu
Silnik 1.3 16V 60KM 44kW
Rok produkcji 1993
Mazda 121 II 1.3 16V 60KM 44kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Otwierany dach, który się nie psuje, i nie przecieka woda, ani nie ciągnie zimno od niego. Byłem z tego bardzo zadowolony i dużo frajdy było ;)
Zawieszenie : Dno
Karoseria : Możliwe, że to wina szpachlarza
Inne : Zawieszenie po raz drugi! Dno!
Samochód byłby całkiem spoko gdyby nie te usterki części i tyle ile pali. Najbardziej podobał mi się otwierany dach, i to że samochód wjedzie wszędzie, leciutki rozpędza się szybko, dobry start, a później już do wyścigówek nie należy.
Z silnika byłem zadowolony, nic się nie sypało, chodził ładnie. Niestety potrafił szaleć z obrotami, które mu skakały niskie/wysokie na nierozgrzanym silniku.
Bezproblemowa zmiana biegów, czasem nie chciał wskakiwać wsteczny ale to w tych modelach chyba standard.
Niestety samochód średni pod tym względem, szybko poszły podłużnice i koszt ich naprawy wynosił 1/2 wartości samochodu. Do tego siadają podstawowe rzeczy końcówki drążków, amortyzatory, wahacze itd. Akurat z tego byłem bardzo niezadowolony i miałem z układem jezdnym największe problemy.
Mały samochód, wszędzie da się wjechać i wcisnąć brak wspomagania w niczym nie przeszkadza. Małe lusterka, ale wszystko widać przód, tył, po bokach. Największą zaletą jest otwierany dach, z którego byłem zadowolony najbardziej.
Samochód robi małego z zewnątrz a w środku jest dosyć sporo miejsca, jeżeli chodzi o pasażerów to zaskakuje, bagażnik natomiast średni, przy rozłożonych fotelach trochę się zmieści ale rewelacji nie robi. Niby wszystko pod ręką w kabinie, ale mało miejsca na pierdoły, brak półeczek itp. Radio bardzo nisko da się wepchnąć co niestety utrudnia jazdę.
Zimą szybko się nagrzewa, latem chłodzi wentylacja, a jak jest za gorąco to otwiera się dach, który rozsuwa się albo do przodu albo do tyłu.
Z zewnątrz wydaje się malutki w środku jest sporo miejsca.
Niestety słychać, że chodzi ;)
Do ekonomicznych samochód się nie zalicza. Niestety dużo napraw, ostatnie, które są równowartością ceny połowy samochodów. Pali za dużo jak na taki mały samochód, zamienniki drogie, części oryginalne jeszcze droższe.
Stosunek jakość/cena jest identycznym odwzorowaniem jak produkty z biedronki ;) Jakoś za rozsądną cenę. Samochód dobry na początek kariery kierowcy, lub dla kobiety. Za tą cenę nie kupi się nic rewelacyjnego i chyba nic co by bardziej zadowalało - cały czas mam na uwadze otwierany daszek ;)
Z drobiazgami nie było żadnych problemów
Podłużnica, karoseria zaszła pod szpachlą rdzą, wahacze, końcówki drążków, sprzęgło itd. Niestety naprawy przekraczają wartość za, która da się kupić sprawny używany samochód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 60KM 44kW [l/100km]

7,2