Ocena kierowcy - Mazda 3 II Hatchback

daniel77, 12 lat temu
Silnik 2.0 MZR 150KM 110kW
Rok produkcji 2011
Mazda 3 II Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Auto daje frajdę z jazdy. Można spokojnie i wygodnie przemieszczać się z punktu A do punktu B a można też depnąć i cieszyć się jak auto wyrywa do przodu, chociaż tego bardzo nie czuć. Bardzo dobre są hamulce! Cieszy jeszcze brak turbo, które w niektórych autach jest zawodne, silnik jest na łańcuchu, więc koszty serwisu też spadają. Przeglądy co 20 tys i jednakowa cena. Mam nadzieją, że tym autem też zrobię 170000 i sprzedam za dobre pieniądze.
Silnik pracuje bardzo dobrze. 150 koni wydaje się, że to dużo ale niektóre silniki o podobnej mocy w autach o podobnej masie radzą sobie lepiej np VW golf 1,4 TSI - 160 koni. Wydaje mi się, że przy tej mocy i takiej masie auto powinno być bardziej zrywne. Jednak silnik w madzi jest bez turbo i powinien być bezawaryjny. Podoba mi się, że silnik radzi sobie od niskich obrotów co wpływa na spalanie. Można jechać na 6 biego 80km/h wtedy silnik kręci się ok 2000 obrotów. Jeśli trzeba to na 2 biegu można złapać 110km/h, na 3 biegu 140km/h, na 4 biegu 170km/h. Wyprzedzanie nie stanowi problemu!
Skrzynia pracuje świetnie. Bardzo precyzyjna, szybka, krótki skok lewarka - super!
Auto prowadzi się pewnie. Zawieszenie nie stuka na nierównościach, nie przechyla się w zakrętach. I nie jest zbyt twarde co nie męczy.
Jest dobrze. Tył trochę słaby ale czujniki parkowania pomagają.
Dla mnie trochę za dużo przycisków ale rozmieszczednie jest intuicyjne. W porównaniu do corolli włączniki pracują bardziej miękko, przyjemniej
Bardzo szybko się nagrzewa. Dodatkowa spirala w przedniej szybie to w zimie rewelacja!
Z przodu jest dobrze. Fotele kubełkowe świetnie trzymają. Z tyłu troszkę ciasno.
Jak na taki silnik i taką moc w tej klasie auta jest dobrze.
Jakość kosztuje! Auto wyprodukowane w Japonii i przez Japończyków. Chylę czoła!
Auto jest nowe więc mam nadzieję że pojeżdżę 7lat jak toyotą:)
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 150KM 110kW [l/100km]