Ocena kierowcy - Mazda 323 V P

Raizo, 13 lat temu
Rok produkcji 1997
Mazda 323 V P 1.3 73KM 54kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce są naprawdę ostre, a klocki i tarcze wcale nie są nowe.
Przeniesienie napędu
Całokształt samochodu naprawdę mi się podoba, auto jest zgrabne i bardzo ładne, a groźny wygląd z przodu nadaje charakteru.
Kultura pracy silnika jest bez zarzutów, silniczek ładnie pracuje równo i ma bardzo przyjemny warkot, ogólnie super !
Biegi wchodzą \"pewnie\" nie ma żadnych dziwnych zgrzytów, wszystko wchodzi jak w masełko ;-)
Jeździ się dobrze, auto dobrze trzyma się drogi, choć ma mały promień skrętu, nic więcej nie mam do zarzucenia.
Widoczność jest w miarę dobra, choć mogła by być trochę większa tylnia szyba, bo widoczność z tyłu nie jest zbyt rewelacyjna a to utrudnia cofanie, oraz parkowanie tyłem.
No cóż tutaj ogrzewanie mnie troszkę zaskoczyło, zanim w środku samochód dobrze się nagrzeje trzeba troszkę poczekać nawet przy rozgrzanym silniku i wejściu do auta gdy w środku jest zimno. Czasami mam uczucie jak by nawiew na szybę przednią był lekko zatkany gdyż nie wydobywa się taki strumień powietrza jaki powinien. Gdy włączę nawiew na przednią szybę oraz na nogi, to większość znaczna większość idzie na nogi a bardzo słabo na przednią szybę.
Przestrzeń jest super, bez problemu mieszczą się 4 osoby i zostaje jeszcze trochę miejsca ;-)
Co do wyciszenia to trudno mi co kolwiek powiedzieć ... Jedni wolą słyszeć dźwięk swojego silnika inni nie, mi przy tym aucie akurat dźwięk nie przeszkadza, choć jest troszkę głośno, ma bardzo ładny dźwięk taki kotek który mruczy :-)
Zużycie paliwa jest naprawdę niskie w mieście pali tylę co nic, a na trasie to już w ogóle bajeczka :-) Co do napraw to części są trochę drogie, no ale w końcu to jest japończyk a do tych samochodów za naprawę zawsze trzeba trochę wydać.
Jak na to auto bez większych bajerów trzeba wydać około 6.500 PLN do 7.500 PLN auto trzyma się w cenie, ale ja nie żałuje że kupiłem, naprawdę jest warto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 73KM 54kW [l/100km]

6,4