Ocena kierowcy - Mazda CX-3 Crossover

Rok produkcji 2016
Mazda CX-3 Crossover 2.0 SKY-G i-ELOOP 150KM 110kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Inne
Samochód kupiłem używany, sprowadzony z USA z Texasu, dlatego też karoseria, podwozie i napędy w bardzo dobrej kondycji, ze względu na brak kontaktu ze śniegiem i solą. Wersja Grand Touring, autko naprawdę bogato wyposażone, przyjemne fotele, bardzo komfortowe zawieszenie. Silnik rewelacja, dojezdzajac do pracy ok. 30km w obie strony mam bardzo niskie spalanie w porównaniu do mojego poprzedniego suva - forda escape 2.0 ecoboost, gdzie spalanie było na poziomie 10-12l. Zdecydowanie wystarczająca dynamika, kiedy trzeba wyprzedzam bez problemu, skrzynia pracuje bardzo płynnie. Bardzo dobry napęd 4x4. Na minus trochę mały bagażnik i większe osoby mogą czuć się ciasno na tylnej kanapie. Ale jeśli ktoś potrzebuję więcej miejsca kupuje CX-5. Podsumowując samochód ogólnie - zdecydowanie polecam, jak dla mnie 9/10.
Silnik duży plus, 150 koni mechanicznych daje wystarczającą dynamikę przy całkiem niskim spalaniu.
Przy przebiegu ponad 150 tys km, skrzynia pracuje bez zarzutu, zmienia biegi płynnie, bez szarpania.
Bardzo komfortowe i wygodne zawieszenie, świetny napęd 4x4, szczególnie zauważyłem to zimą, mieszkam na dosyć wysokiej górce z ciężkim dojazdem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKY-G i-ELOOP 150KM 110kW [l/100km]

7,3