Ocena kierowcy - Mazda E2000

ja03, 21 lat temu
Silnik 2.2 D 63KM 46kW
Rok produkcji 1989
Mazda E2000 2.2 D 63KM 46kW 1989-2000 - Oceń swoje auto
Gdyby nie zbyt mala przestrzen i nieszczesny brak VI biegu (co w praktyce oznacza niejezdzenie >120km/h) powiedzialbym: SUPER FURA. Absolutnie bezawaryjna. Ruszala zawsze w kazdy mroz i kazda pogode, silnik przy regularnej wymianie oleju - nie do zdarcia.
pracuje bez zarzutu doskonala jazda takze z obciazeniem
odczuwa sie brak 6 biegu (powyzej 120km/h w srodku nie idzie sluchac wycia silnika)
bardzo bardzo bardzo zwrotny, brak zastrzeżeń
no comments - szyby z kazdej strony (ja mam model caly przeszklony)
samochod fajnie wymyslony, bardzo pakowny, drzwi suwane boczne z obu stron, skladana lawka z tylu
ogrzewanie przedzialu kierowcy - db+, tylny przedzial - ogrzewanie tylko od kierowcy, musialem zalozyc dmuchawe od Jelcza
samochod dla japonczykow - za malo miejsca na nogi w przedziale kierowcy, pomimo 3 miejsc z przodu tylk 2 moga swobodnie usiasc; z tylu - tez 3 miejsca, ale lawka za niska i za niskie oparcie, super niewygodna!
powyzej 120km/h halas wewnatrz nie do zniesienia (jak pisalem - 6 bieg poprawilby sprawe)
zuzicyepaliwa: bez obciazenia: miasto - <10l, trasa 8,5l, z obciazeniem - 11,5l w miescie, 10 poza. Nigdy nie robilem przegladow ani napraw.
samochod kupiony w Holandii (1 miesiac), ale o ile sie orientuje cena nie jest za wysoka
Nigdy nic sie nie zepsulo (17 lat). NIGDY.
patrz wyzej
Mazda E2000