Ocena kierowcy - Mazda Millenia II

tomasson, 16 lat temu
Silnik 2.3 i V6 24V 213KM 157kW
Rok produkcji 1998
Mazda Millenia II 2.3 i V6 24V 213KM 157kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
silnik miller cycle engine 2255 ccm v6 24 zaworowy do tego kompresor . moc silnika 211 KM w mojej ocenie silnik naprawdę dynamiczny doskonały moment obrotowy odczuwalny przy prędkościach powyżej 140 km/h przyspieszenie do 100 km/h w granicach 8 sekund . Mzadę posiadałem niecały rok i przy silniku nie miałem potrzeby niczego robić , ale nie ukrywam , że co 1000 km trzeba dolać 1l oleju auto miało już swoje lata ogólnie byłem bardzo zadowolony .
skrzynia pracuje płynnie tylko rano gdy auto jest jeszcze zimne zrywa przerzucając bieg z 1 na 2 czasami odczuwa się wyrażne zawieszenie gdy skrzynia ,,nie wie "czy redukować bieg czy dawać następny.ogólnie ok
doskonałe właściwości jezdne szczególnie na długich trasach auto doskonale wygłuszone podróż nim to czysta przyjemność
auto ma swoje wymiary 4,85 m i żeby czuć się pewnie trzeba się z nim oswoić może trochę słąba widoczność na tył ale ogólnie ok
wszystko idealnie dopasowane w zasięgu ręki
doskonałe w zimie wystarczy na chwilę załaczyć dmuchawę i wszystkie szyby są czyste tak samo klimatronic jedna z większych zalet tego auta
przy moim wzroście 200 cm miejsca na nogi na fotelu kierowcy jest średnio a to dlatego że siedzi się bardzo nisko z tyłu bardzo wygodna kanapa ogólnie ok
niestety tutaj czar pryska auto w mieście pali przy normalnej jeździe 15-16 l natomiast na trasie przy predkościach przekraczających w pewnych momentach 200 km/h srednio 10 l
przez niecały rok wymieniłem klocki hamulcowe z przodu , sworznie wahaczy przód prawy przegub i bendiks rozrusznika. Ceny klocków 200 zł sworznie ściągałem z Kanady 25 $ bendiksu nie mogłem znależć i kupiłem cały rozrusznik używany za 300 zł. Ogólnie bardzo słaba dostępność części!!!
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 i V6 24V 213KM 157kW [l/100km]