Ocena kierowcy - Mazda MPV II

dawid.rabenda@wp.pl, 13 lat temu
Rok produkcji 2002
Mazda MPV II 2.0 122KM 90kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : spalanie!!!
Potrzebowalem duzego, komfortowego, niezawodnego i w miare ekonomicznego Vana. Mial byc Chrysler Voyager (odpadl bo sie psuje), Toyota Previa ( za droga) Sharan (brak drzwi przesuwanych i ten kelkocacy plastik). jestem bardzo zadowolony z tego auta i szczerze polecam ale w bezynie bo z dieslem jest tak, ze co zaoszczedzisz na stacji oddasz u mechanika, a ASO zwalaja wszystko na zla jakosc paliwa w Polsce...
Na trasie 140 km/h spokojnie mozna rozmawiac w kabinie. Elastyczny od 40 km/h na trojce plynnie ciagnie, a przy 70km/h wrzucasz 5 bieg i jedzie spokojnie bez szarpania. Mysle, ze zasluga glownie lezy po stronie dobrze zestopniowanej skrzyni biegow, bo moc silnika okreslam jako zaledwie wystarczajaca do takeigo duzego auta.
OK. Biegi dobrze wchodza choc operowanie tak dlugim drazkiem zmiany biegow wymaga przyzwyczajenia, szczegolnie jak ktos przesiada sie z osobowki do Vana.
Oceniam jako komfortowe. Miekko, cicho, lekko buja na zakretach (jak to w Vanie), polskie dziury mu nie straszne.
Czujesz sie jak dwumetrowy facet na ulicy. Wszystko widac, w kazdym kierunku.
Wszystko na swoim miejscu, bez udziwnien i wynalazkow.
Bez zarzutu, podwojna klima (tyl i przod) w najwieksze upaly tegoroczne chlodzila az milo. Co sie zas tyczy ogrzewania to poczekam na zime i wowczas cos napisze.
Po to wlasnie sie kupuje takie auta by nie miec dylematow, jakie maja wlasciciele nawet najwiekszych kombi. Wozek z gondola wchodzi bez skladania do bagaznika+ bagaze.
Na miescie i trasa do 140km/h jest cicho. Powyzej 140 km/h slychac silnik i szum powietrza.
trasa: Warszawa- Wroclaw 7,2L Wroclaw- Stuttgart 8,5 L Miasto korki- 9,5 L z klima ( bez klimy nie jezdze) jestem pozytywnie zaskoczony takim wynikiem, spodziewalem sie 12L..
Mam co chcialem za przyzwoite pieniadze.
Japonczyk....tzn. prawdziwy japonczyk. Wym. kompl.rozrzadu (Conti) z robocizna 700PLN wym.koncowek drazkow kier. 250 PLN wym. sondy lambda (Denso) 250PLN ceny wraz z robocizna, zamienniki markowe.(denso,continental itp.) Mozna jeszcze taniej, ale na no name zamiennikach...nie polecam.
Tylko eksploatacja. Sonda Lambda padla po zatankowaniu slabego paliwa na No Name stacji...zaraz po sprowadzeniu auta z Niemiec...:-(((

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 122KM 90kW [l/100km]

7,9