Ocena kierowcy - Mazda Seria B IV

kangur, 14 lat temu
Silnik 2.5 TD 109KM 80kW
Rok produkcji 1999
Mazda Seria B IV 2.5 TD 109KM 80kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Slinik jest naprawdę mocny. Mechanik radził mi ruszać z 2. 1 tylko w górach. na 4 od 40 km/h.
Karoseria : Samochód był bardzo niedbany - szczególnie dół - korozja. Blachy mogłyby być lepiej zabezpieczone - góra ok. W Lagunie lepsze zabezpieczenie.
Mam samochód z 1999 wg papierów ( być może był składany w Japonii w 1998). Przejściówka - wygląda bardziej jak III - wg rocznika IV. Silnik zwykły diesel 86 KM - żadne tam turbo - rewelacja (w opisie błąd silnika - nie ma mojej wersji do wyboru). Ogólnie chyba ma duży moment obrotowy. Wyrywa do przodu jak pusty. Części trudno dostać - podobno pasują od Ford Rangera. Prosta maszyna - żadnych bajerów - ma to swój urok. Świetna maszyna, mało pali jak na 2,5 litra. Świetna ergonomia, prawdziwa terenówka. Wysoko zawieszony. Silny - 800 kg na pace - tak jak nic. Warto wozić 300 kg - mniej rzuca tył.
Mam przejściówkę między wersją III i IV a silnik to zwykły diesel 2499cm. (2500D) Zasadniczo ruszam z 2. Zbiera się szybciej niż Laguna. Jest nawet cichszy. Przy włączonym wentylatorze na 2 - silnika nie słychać.
Trochę dłuższe biegi jak w Lagunie ale to kwestia przyzwyczajenia. Czasami ciężej wchodzą.
Przy szerokich kołach na koleinach troszkę gorzej jak osobówką. Promień skrętu ma niezły. Tylny napęd trzeba uważać bo bardziej zarzuca szczególnie pusty.
Do tyłu trochę gorzej jak na pace założona dodatkowa skrzynia. Poza tym ekstra.
Bardzo mi odpowiada nie gorzej niż w Lagunie - jest troszkę mniej miejsca.
Dość szybo grzeje. Wentylacja ekstra jak na samochód bez kilmy.
Mam wersję 2 drzwi + ławeczka z tyłu. Samochód dla 2 osób - pasy są na 4 ale ja z tyłu wożę graty. Jak brak kogoś przewieźć na krótkie dystansy - OK.
Trochę słychać silnik (słodko chrobocze) - jak ktoś lubi cisze nie sobie kupuje seicento w benzynie.
Miasto nie jeżdżę ale musiałem coś wpisać. Mieszana (miasto/trasa) 7,9l. Trasa 6.9l. Tak wygląda latem z tylnym napędem - 4x4 mało jeździłem. Zima nie wiem. Przeglądy mam taniego mechanika wiec nie wiele. Oryginalne części średnio tanie. Szroty można odwiedzać. Trudno jednak coś dostać - rzadki model - szczególnie przejściówka 1999. (Jednak wygląd bardziej pod wersje do 1997). Blachy trochę słabe jak nie były zadbane.
Kupiłem dość okazyjnie - był zaniedbany od dołu (korozja) - przegięty resor itp. (ze 2 t musiał wozić)
Kierownice się odparzają - podobno to częste w mazdach. Polecam klei dwuskładnikowy + strzykawka.
Wg. mechanika i stacji diagnostycznej silnik jak nowy po 215 tys.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 109KM 80kW [l/100km]

7,7