Ocena kierowcy - Mazda Seria B IV

LEŚNY, 10 lat temu
Silnik 2.5 TD 109KM 80kW
Rok produkcji 2001
Mazda Seria B IV 2.5 TD 109KM 80kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Żeby była jasność nie jeżdżę na OFF-ROAD używam auto do pracy, ale zdarza się że mam ciężki dojazd czy wyjazd z budowy, a mazda bez problemu sobie radzi w błocie, brei czy śniegu. Posiadam przełożenia 2H- napęd na tył, załączając 4H napęd na wszystkie koła, automatycznie włącza się blokada tylnego mostu, przełączając na 4L mamy dostępny wysoki moment auto jest mocne ale wolne. Jestem bardzo zadowolony z funkcjonalności tego auta, napędów i niezawodności. Polecam każdemu - ale trzeba znaleźć nieskatowany egzemplarz, a to trochę trudne wśród starszych terenówek. Masz pytania? napisz lukaszlesinski@gmail.com
Auto mimo swoich lat potrafi milo zaskoczyć. karoseria nie koroduje, silnik ma ducha, turbina miło gwiżdże i rwie do przodu, wyjeżdżam z każdego błocka nawet z przyczepa , napędy chodzą cichutko . Posiadam wersję 2,5TD 4WD 109KM pięcio osobowa kabina z 2001r. jak narazie mnie nie zawiodł i oby tak dalej.
Na dzień dobry robione było: przód zawieszenie, reduktor siły hamowania tył (przerobiony od pajero-reduktor 350zł, robocizna 300zł), olej w mostach, skrzyni i silniku i filtry,paski itd;-). posiada webasto - także było naprawiane około 300zł Naprawy z częściami nie przekroczyły 2'000zł także jest ok. Dodam,że przy vw t4 mialem więcej wkładu na dzien dobry.
Grzeje bardzo dobrze, kabina się szybko nagrzewa , a szyba przednia szybko odparowuje. niestety jadąc w czwórkę szyby boczne mocno parują.
Kierowca ma miejsca dużo , pasażer z tyłu ma mniejszy komfort - za mało miejsca na nogi reszta ok.
Słychać pomruk silnika - ale ja to lubię ;-)
Przy moim sposobie jeżdżenia średnio 11,5 l/100km. niech każdy przeliczy sam. kilka razy w miesiącu jadę z przyczepą do 2t, na pace mam elektro-narzedzia i jedzie 2 ludzi więc przeładowany nie jeżdżę.
Chyba dobry. kupiłem dużo taniej niż mitsubishi L200, mazda jest mniej popularna, może dlatego.
przepaliły mi się żarówki od podświetlenia niektórych przełączników. poza tym ok.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 109KM 80kW [l/100km]