Ocena kierowcy - Mazda Xedos 9

czopello@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 V6 140KM 103kW
Rok produkcji 1997
Mazda Xedos 9 2.0 V6 140KM 103kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : ma kopa jak nic!
Nie wyobrażam sobie jazdy innym autem! Wiem...pewnie kiedys przejdzie... :) Ogólnie auto ponadczasowe, piękne i niezawodne!
Bardzo cicho pracuje, wkońcu sześć baniaków - na poczatku denerwowało mnie lekkie pykanie zaraz po odpaleniu ale wymiana oleju wszystko załatwiła :) Silnik ten (2.0 V6) dopiero na trasie pokazuje na co go stać, normalnie bandyta! W mieście przy ruszaniu na światłach wszyscy zostają z tyłu...Aha, ten dźwięk na wyzszych obrotach to poezja!
Wszystko super chodzi, jesli miałbym się do czegoś przyczepić to kilka razy mi wsteczny nie zaskoczył - ale może byłem w stresie dużym? :D
na dobrej jezdni samochód wręcz płynie, zawieszenie jest twarde, bardzo dobre
Powiem że dla mnie dobrze, niektórzy narzekają na lusterka małe - dla mnie jest ok. Nie ma wycieraczki na tylnej szybie, więc w czasie deszczu trzeba się bardziej skupić...
Oszczędnie ale z klasą to domena japońców. Xedoska jest bardzo dobrym przykładem. Wszystko jest na miejscu, pod reką. Ja mam kilka bajerów, tzn podświetlenia (nawet zamki w drzwiach) :)
Co prawda mam klime ale trzeba nabić, więc moja wypowiedź nie bedzie pełna - powiem tylko że nawiew na "czwórce" jest extra a ogrzewanie bardzo szybko idzie. W moim modelu podgrzewana jest też szyba i lusterka, co odkryłem całkiem niedawno :)
Dla mnie jako kierowcy komfortowo, pasazer obok również (wygodne, kubełkowe fotele, pełna regulacja). Specjalnie też siadałem z tyłu, bo słyszałem że niektórzy narzekają - owszem, mogłoby być wiecej miejsca ale jest dobrze. Cztery osoby podróżują bardzo wygodnie (dzielona tylna kanapa)
Czasem musiałem oceniać po zegarach czy silnik pracuje bo nie wiedziałem czy mi zgasł czy dalej chodzi (to na postoju). W czasie jazdy przy zamkniętych szybach to powiem że naprawde jest ekstra. Wyższa prędkość + wyższe obroty = cudowny odgłos silniczka :)
Nie wiem, bo nie mierzyłem jeszcze, pozatym moja jazda jest mało ekonomiczna narazie i w dodatku 90% miasto. Powiem że na oko na trasie coś około 9l/100 a miasto ze 3 więcej albo i lepiej :) Za przyjemności się płaci!
Ja kupiłem dosyć tanio, jak na ten rocznik zaraz po sprowadzeniu z Holandii (tam sa tańsze auta) , bałem się że coś podejrzane będzie ale jest ok. Potem wiadomo że trzeba jeszcze było "troche" włożyć, ale za tę cene to nie wiem czy miałbym auto tej klasy i tak niepowtarzalne
Jak narazie pozbyłem się lekkich wad (głównie kosmetyka i uzupełnianie) po poprzednim właścicielu i jest ok! Licze się z problemami z zawieszeniem, ale to nie wina Xedoski tylko naszych dróg :/
Nic a nic :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 V6 140KM 103kW [l/100km]