Ocena kierowcy - Mercedes 190

Torfeusz, 16 lat temu
Silnik 1.8 i 109KM 80kW
Rok produkcji 1991
Mercedes 190 1.8 i 109KM 80kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : mam mercedesa ver. AVANGARDE ROSO- wersja z usportowionym zawieszeniem ale nie sportowym, jeden z ostatnich wyprodukowanych modeli 201. rewelacyjne i o ile na bruku nie ma rewelacji tak na krętych drogach jest świetnie, do tego 15 calowe koła poprawiają komfort jazdy nie zaliczając każdej dziury w jezdni. niemieccy konstruktorzy naprawde się postarali
Silnik : cieknący simering na wale korbowym silnika
Inne : zepsyty regulator świateł mijania
światne auto za tą cenę jednak nie doskonale bo koszty utrzymania za niskie pobory raczej trudne, przypominam koszt 1l benzyny to 4,40 zł, wiec warto się zastanowic zanim kupi się to auto
silnik bardzo dobry. mimo jak na obecne czasy starej technologi jeździ się nim na prawdę świetnie. Bezawaryjnośc to jego najmocniejsza strona (wymieniac olej, filtry a będzie chodził wieki)
rewelacja. w nowych samochodach czasami chodzi gorzej
bez zasterzeżen. solidna i wygona konstrukcja na polskie drogi
zbyt słaba widocznośc w lewym lusterku(to od kierowcy) poza tym ok
rewelacja. jak dla mnie wszystko na swoim miejscu, solidne przełączniki bez zbędnych bajerów- cały mercedes
nadmuch rewelacyjny, dobrze zestopniowany w miarę cichy, szkoda że nie mam klimy
zbyt mała przestrzeń dla pasażerów. poza tym nie polecam dla ludzi otyłych będą mieli problem z wsiadaniam, zwłaszcza kierowca (bliska odległośc koła kierownicy od fotela kierowcy)
przy silniku benzynowym naprawdę miło, choc nowe samochody są chyba jeszcze cichsze; szczerze mówiąc odpowiada mi pomruk silnika przy wyższych obrotach
spala mi średnio 9l tzn na trasie 7,5l a w mieście 10-10,5l. silnik starego typu więc nie ma cudów, 1,8l i 109 KM potrzebuje swoje spalic ale za to nie ma stresu przy wyprzedzaniu tirów- szybko i sprawnie
za tą kasę to naprawdę światne auto. odradzam kupno zniszczonycc i zaniedbanych modeli bo nie wyrobicie na naprawy, a jak wiecie są coraz droższe
o ile zaufał bym jakiemuś auto to to jest to. poza tym do naprawy w każdym mieści, wsi i chłopskiej zagrodzie przy użyciu kilku kluczy młotka i śrubokręta- niemcy wiedzieli co robią
poza oczywistymi naprawami miałem z racji wieku auta wymianę paru części w zawieszeniu i simering na wale silnika, w końcu nic nie jest wieczne, nawiasem mówiac jestem ciekaw jak będą wyglądały dzisiaj produkowane samochody za 16 lat

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 109KM 80kW [l/100km]

8,4