Ocena kierowcy - Mercedes 190

Vito Corleone, Wrocław, 16 lat temu
Silnik 1.8 i 109KM 80kW
Rok produkcji 1993
Mercedes 190 1.8 i 109KM 80kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jak wyzej na temat ukladu jezdnego. Ponadto - promien skretu (bardzo maly), dobre spalanie, uklad hamulcowy.
Inne
Swietne auto - polecam kazdemu. Prawda jest taka, 190 to nie jest auto do scigania sie po ulicach, czy mierzeniu sie z BMW. "Strzały", czy wypadajaca "odma" to wynik zlej regulacji spalania gazu...Dobrze wyregulowana instalacja gazowa/silnik - gwarantuje niezawodnosc. CZesci tanie, nawet te nowe (choc nie wszystkie np. obudowa filtra powietrza - okolo 700 pln). Czesci nie wplywajace na bezpieczenstwo jazdy jak w/w obudowa - mozna kupic na szrocie na marne grosze. NIm kupilem swoja 190 - czytalem chyba wszystkie posty na tej stronie...to mnie sklonilo do kupna tego auta. NIe zaluje!!
5 biegowa reczna.
To auto nie jezdzi...ono plynie po drodze. Dziury w naszych drogach pokonuje z gracja, asfaltu trzyma sie jak pociag szyn.Jego waga, i gabaryty (dlugosc) sprawia, ze jest bardzo stabilny na zakretach - to daje poczucie bezpieczenstwa i wygody. Przy tym, niesamowicie maly promien skretu. Sama przyjemnosc.
Bez uwag.
Wszystko pod reka kierowcy.
Dziala doskonale. Zima juz kilka minut po uruchomieniu silnika - robi sie przyjemnie cieplo.
Nie jest zle. Lekkim szokiem byla dla mnie niemoznosc regulacji wysokosci kierownicy. Kwestia przyzwyczajenia...Z tylu - przyzwoicie. 4 osoby sredniego wzrostu podrozuja bez problemu.
Uwag brak.
Rekord jaki udalo mi osiagnac to 6,9 l na trasie. Po miescie norma jest 11 litrow (choc przy spokojnej jezdzie schodze do 10)...w czasie wielkich korkow 12l tez pociagnie. Przed regulacja, zaraz po kupnie na trasie palil 11l w miescie 16 (bylem zalamany). Podkreslam jednak, kluczem do niskiego zuzycia paliwa jest regulacja u fachowca (tych akurat jest niewielu...) i nie na "sluch" tylko z analizatorem spalin, miernikiem napiecia, natezenia etc... i inne zabawki.
ZA auto w cenie okolo 8000 +/- 2000 mozna kupic swietne auto. Jakosc?? To Mercedes, raz wlozona czesc przejedzie BARDZO BARDZO wiele kilometrow. Ciche, bezpieczne..Auto do jazdy z klasa!
Bez zarzutu. Auto kupilem od goscia, ktory nie byl w stanie zajac sie nim jak nalezy. Wymienilem kilka drobiazgow, pojechalem na regulacje "gazu" -tam wymienili mi filtry, przepone w reduktorze, nowe swiece no i uregulowali spalanie. Chodzi jak zloto...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 109KM 80kW [l/100km]

9,6