Ocena kierowcy - Mercedes 190

Silnik 1.8 i 109KM 80kW
Rok produkcji 1991
Mercedes 190 1.8 i 109KM 80kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Karoseria : Drobne wykwity rdzy, ale bez jaj, auto ma 19 lat!!!
Zawieszenie : Gumy... Jak w każdym samochodzie
Znakomita, fantastycznie wygodna i bezawaryjna fura. Najlepszy samochód jaki miałem. Jeśli się o niego dba, posłuży jeszcze przez wiele lat. Setki tysięcy kilometrów nie robią na aucie żadnego wrażenia. No i jest ponadczasowo ładny. Ładny! Bo piękny to jest SEC albo Mesio 126. Polecam każdemu, kto się waha.
Całkiem żwawy jak na tą pojemność, cichutki i baaaardzo długowieczny. Pięknie wkręca się na obroty i ładnie oddaje moment
Mam automat. Na E rusza wyłącznie z II biegu, wolno zmienia biegi. Niemal nie szarpie. Na S rusza z I biegu, szybciej zmienia biegi i wydłuża czas pomiędzy zmianami. Do miasta super sprawa. Mieszkam w zakorkowanej Warszawie i nie wyobrażam sobie auta bez automatu.
Miękki, komfortowy, niemal niesłyszalny. Dla mnie ideał, bo nie szaleję, ale cenię sobie wygodę.
Do przodu i w lusterkach git. Trzeba się przyzwyczaić do niebieskich luster i małego lutra prawego (ale o dziwo zaskakująco dużo w nim widać). Podczas cofania gorzej, bo tylka szyba jest dość mała, a kufer wysoko. Ale nie ma tragedii
To Mercedes. Wystarczy?
W zimie nagrzewa się szybciutko. Przy -5 st. po 5 minutach jest już ciepło. Jeździłem nim przy -30 st. i wtedy nagrzewa się dużo dłużej, ponad 15 minut. W lato dmuchawa zrywa beret, a do tego szyberdach to wspaniała sprawa. Mój mesio jest czarny, więc łapie promienie, ale gorące powietrze błyskawicznie uchodzi szyberdachem. Co nie oznacza, że nie chciałbym klimy :)
Dla kierowcy i pasażera z przodu - nawet dwumetrowcy się mieszczą. Z tyłu już nie jest tak różowo, ale dla dziewcząt czy dzieciaków styknie z zapasem.
Usnąć można. Czasem chcę odpalać silnik na światłach, bo nie mam obrotomierza :) Do 130 da się rozmawiać bez kłopotu. Powyżej też jest ciszej niż w innych autach.
Stać mnie, to się nie przejmuję zanadto. Pali w sumie niewiele jak na taki czołg (choć to najmniejszy merc), robię w aso (drogo, ale rzadko). Samochód jest bardzo mało awaryjny, przez dwa ostatnie lata dolewałem płynu do spryskiwaczy i zmieniałem lacze na zimowe :)
Uwaga! Dobrze zachowany egzemplarz kosztuje w przedziale 8-12 tys. I niech nikt Wam nie wmówi, że za 3 tys. dostaniecie Mercedesa w \"stanie kolekcjonerskim\". Takich samochodów jest mało, ale da się kupić. NIE WOLNO SIĘ NAPALAĆ. A później już tylko eksploatacja i prawdziwa miłość do swojego samochodu, jakkolwiek głupio by to nie brzmiało
Miganie długimi nie działa. Ale to duperel, bo stałe długie są ok. Jeśli coś się psuje, to przez głupotę właściciela (np. mnie udało się wygiąć wycieraczkę podczas jej zmiany :)
Poduszka pod silnikiem wyszła (po 17 latach!!!!) Przeciągał jedynkę (po 17 latach!!!) ale wystarczylo wyregulować linkę. Żeby ten samochód zepsuć, to trzeba być idiotą.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 109KM 80kW [l/100km]

9,7