Ocena kierowcy - Mercedes 190

Silnik 1.8 i 109KM 80kW
Rok produkcji 1990
Okres użytkowania: 5 lat
Mercedes 190 1.8 i 109KM 80kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Karoseria : Praktycznie zero rdzy, jak na 20 lat to fenomen. Dlaczego już ich nie produkują;)
Super auto. Tylko uwaga, większość 190-tek to już niestety szroty, naprawdę trzeba znaleźć zadbany egzemplarz, najlepiej taki co nie jeździł u nas (fatalne drogi, fatalny wcześniejszy użytkownik, fatalny pseudoserwis - choć są oczywiście wyjątki) jeśli jest to auto zza Odry to można brać.
Silnik posiada bardzo ładną kulturę pracy, jak to w benzynie, 8 zaworów, wolę to niż te 16v. Silnik jest bardziej \"gumowy\" jeśli można tak to określić. Płynnie wchodzi i schodzi z obrotów. Z takiej pojemności nie ma co oczekiwać cudów i powyżej 120 km silnik zaczyna się \"męczyć\" ale jest dalej znośnie. Zresztą to Mercedes i należy delektować się jazdą a nie szarżować.
Automat. Cztery biegi do przodu, i jeden do tyłu. To wariant dla kierowców z doświadczeniem a nie młokosów co chcą sobie poszaleć. Po kilkakrotnej wymianie oleju (wypłukaniu) i filtra i ustawieniu modulacji to po prostu bajka. Zmienia biegi płynnie, kick-down też działa bez zarzutu. Do automatu trzeba przywyknąć, później za nic w świecie człowiek nie chce manuala.
No całkiem dobrze trzyma się drogi, miękki jest, ale ten typ tak już ma, ja osobiście tak wolę, zawieszenie trwałe
Może być, widoczność do tyłu nieco gorzej, trzeba pamiętać przy cofaniu o bagażniku którego nie widać, do przodu jest bardzo dobrze
Wsio pod ręką, przełączników nie ma za wiele, są te które są najbardziej potrzebne. Jestem pod wrażeniem prostoty i funkcjonalności tego samochodu. Jedne co to bagażnik , próg za wysoki nieco.
Dobrze wentyluje, w zimie po paru minutach robi się jak w ulu. Wydajna i mocna dmuchawa, ogrzewanie strefowe (bardzo przydatna sprawa)Jest szyberdach, brak klimy ale to 20 letni samochód.
Przód ok, z tyłu też choć niektórzy narzekają, ja nie narzekam.
Jak na ten wiek i ówczesne standardy super, wymieniłem wygłuszenie pod maską i od tej pory jest bardzo dobrze. Przy wyższych obrotach słychać przyjemny niezagłośny szum silnika. Słychać nieco szum wiatru wokół bryły auta, ale to przecież prawie kwadratowe pudełko więc nie ma co się dziwić.
Może być. Benzyna to około 11 litrów w mieście, w trasie około 9. Gazu spala ok. 10,5 litra w trybie mieszanym.
Za bardzo małe pieniądze można nabyć prawdziwą limuzynę że tak powiem. Większość znacznie młodszych aut nawet się nie umywa. Ludzie nie znają się i nie wierzą, szukają innych aut, dlatego dla nas, koneserów zostają takie perły.
Brak większych usterek, w zasadzie coś się czasem zdarzy ale \"słyszymy\" to na długo przed tym zanim jakaś część się zepsuje, powymieniałem jednak trochę rzeczy żeby mieć spokój. Pompa wody, łańcuch rozrządu (bo miał za duże ugięcie), termostat, czujnik podciśnienia, cały aparat zapłonowy,... inne drobiazgi plus zawieszenie (nowe gumy, łączniki, amortyzatory i inne drobiazgi)
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 109KM 80kW [l/100km]